Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Zcela subjektivní výběr ze světového tisku. Kompletní zdroj informací na konci článku.
1) Walmart to odpískal
Po firmě John Deere, Harley Davidson nebo Ford oznámil největší světový maloobchodní řetězec, firma Walmart, že omezí svoje programy na podporu diverzity. Mimo jiné již nebude vybírat dodavatele podle jejich rasy nebo genderu.
Pozn. redakce: Boj proti politické korektnosti alias stupiditě přitom v USA rozjel jeden jediný člověk.
(2) Malé vítězství pro svobodu slova v Austrálii
Australská vláda oznámila tento týden, že stahuje návrh zákona, který by trestal internetové platformy pokutou až do výše 5 % jejich globálních tržeb, pokud by nebránily šíření dezinformací online. Zákon neměl v australském senátu dostatečnou podporu.
Pozn. redakce: A co takhle zákon, který by trestal vládu 5% snížením daní za každou dezinformaci, kterou šíří jejich úřady?
(3) Třetí světová jako státnický odkaz?
Michael Moore je filmový režisér, fanatický odpůrce Donalda Trumpa a velký podporovatel Demokratické strany. Joe Bidenovi napsal otevřený dopis, ve kterém se ho ptá: „Autorizoval jste použití raket a protipěchotních min v Rusku. Opravdu? Takhle chcete opustit úřad? V plamenech hrůzy? Zdá se, že vy a ostatní se snažíte upevnit svůj odkaz válečného štváče.”
Pozn. redakce: Pláče na špatném hrobě. Joe Biden to rozhodně neřídí. Oni mu při podpisu vedou ruku.
(4) Předvolební průzkumy jsou propaganda
Levicový Huffington Post zveřejnil článek, ve kterém volební poradce Kamaly Harris říká, že v podstatě neměla šanci. Podle interních průzkumů měla vždy nižší preference než Trump.
Pozn. redakce: Věděla to větší polovina Ameriky kromě médií hlavního proudu, jejichž cílem je zatajit každou informaci, která se nehodí progresivní levici, a propagovat cinknuté průzkumy.
(5) Ekologický summit končí rozpačitě
V Baku proběhlo pravidelné klimatické setkání COP29. Pamětníci předchozích summitů jej označili za vůbec nejhorší. Výsledek amerických voleb sebral klimatickým investicím vítr z plachet, řada představitelů významných států zůstala doma a peníze slíbené vyspělými státy na zelené investice pro rozvojové státy jsou menší, než by si všichni přáli.
Pozn. redakce: Až dojde papír na peníze, budou se muset všichni začít živit zase prací. Už to nebude dlouho trvat.
(6) Seznam nebezpečných knih
V Anglii mají program Prevence, jehož oddělení na výzkum informací a komunikace zveřejnilo analýzu sociálních sítí. Součástí analýzy je i seznam knih, které mohou vést k radikalizaci čtenářů a podpoře pravicového extremismu. Na seznamu je například J.R.R. Tolkien s Pánem prstenů nebo román 1984 od George Orwella
Pozn. redakce: Autor článku se dušuje, že to není satira.
(7) Volební komedie v Kalifornii
Kalifornie schválila zákon, podle kterého nesmí člen volební komise požadovat po voličích doklad totožnosti. Důvodem je obava, že doklad totožnosti by mohl odradit minority od účasti ve volbách. Ve městě Huntington Beach požadovali u voleb doklad totožnosti a stát Kalifornie je za to zažaloval. Soudce se přiklonil na stranu města. Právník města argumentoval, že doklad totožnosti u voleb je zárukou jejich férovosti.
Po třech týdnech sčítání hlasů se v kalifornském volebním okrsku číslo 13 podařilo demokratickému kandidátovi získat náskok ve výši 190 hlasů. Sečteno je 209 tisíc hlasů, ale ještě zbývá sečíst 1 %.
Pozn. redakce: Neboli Kocourkov. V patnácti státech se hlasuje bez dokladu a vítězí tam jenom demokraté. Američané, včetně demokratů, říkají, že už toho bylo dost. Česká média se tváří, že občanka u voleb je nepodstatná informace a že americké volby nejde zfalšovat. Američané by na to řekli a „teď tu o Karkulce”.
(8) Přátelský rozhovor není zadarmo
Al Sharpton je černošský aktivista a moderátor televize MSNBC. Několik týdnů před prezidentskými volbami vedl přátelský rozhovor s kandidátkou Kamalou Harris. Nyní vyšlo najevo, že od volební kampaně Kamaly Harris dostala nadace Al Sharptona před rozhovorem půl milionu dolarů. Televize MSNBC tvrdí, že o tom nic neví, ale že to asi může být konflikt zájmů.
Pozn. redakce: Kamala Harris je v nitru komunistka. Morálka nebyla nikdy silnou stránkou žádného komunisty. Nadšení pro majetek druhého, to ano, ale morálka?
(9) Kdo má nesprávné názory, tomu zruší účet
Marc Andreessen je americký podnikatel a investor ze Silicon Valley. Proslavil se jako spoluautor prvního webového prohlížeče. V podcastu s Joe Roganem řekl, že banky v Kalifornii běžně ruší účty firmám, které podle nich mají nesprávné politické názory. To je důvod, proč někteří podnikatelé podpořili Donalda Trumpa.
Pozn. redakce: Lidé mohou říkat, co chtějí. Ale musí nést následky. Co je na tom špatného, ptá se progresivní levice.
(10) Američané podporují deportace
Tři ze čtyř Američanů podporují deportace ilegálních imigrantů, které slibuje nová americká vláda. Ukázal to průzkum televize CBS News.
Pozn. redakce: Ten jeden ze čtyř pravděpodobně bydlí v drahé čtvrti za plotem, který je všude jinde symbolem xenofobie.
(11) Podpora argentinské vlády je na maximu
Podle posledního průzkumu dosáhla podpora argentinského prezidenta dosud nejvyšších hodnot. Celkem 59 % dotazovaných občanů hodnotí jeho práci jako „velmi dobrou” nebo „dobrou”.
Pozn. redakce: Argentinští lidé jsou další v řadě, kteří nepochopitelně podporují populistu. Čím to asi bude?
(12) Vyjednávání
Donald Trump oznámil tento týden na sociálních sítích, že okamžitě po svém nástupu uvalí dovozní tarify ve výši 25 % na zboží z Kanady, Mexika a Číny. Tarify zůstanou v platnosti, dokud Kanada a Mexiko nezastaví příliv ilegálních imigrantů a Čína nezastaví export fentanylu. Fentanyl je nová droga, kterou vyrábí mexické kartely z čínských subdodávek a pašují přes hranice do USA.
Během 24 hodin oznámil kanadský premiér Justin Trudeau, že bude s Donaldem Trumpem „úzce spolupracovat” a mexická prezidentka napsala, že „karavanám migrantům bude věnována pozornost ještě předtím, než dosáhnou hranic s USA”.
Pozn. redakce: Evropa by také mohla začít tvrdě vyjednávat se zahraničím v zájmu svých občanů. Ale je jednodušší posílat peníze teroristům z Hamásu.
(13) Opatrnosti není nikdy nazbyt
GSA je americký úřad, který poskytuje veškeré služby nově zvolenému prezidentovi při přípravě na funkci a přebírání moci včetně financování jeho týmu nebo poskytnutí technické podpory. Tým Donalda Trumpa oznámil, že nyní nebude využívat žádných služeb GSA ani jejího technického zázemí a že si bude vše financovat sám.
Pozn. redakce: Je to o zkušenostech. Je vysoce pravděpodobné, že v roce 2016 odcházející administrativa Baracka Obamy s využitím služeb FBI odposlouchávala tým Donalda Trumpa, aby takto získané informace využila k sabotáži nové vlády. Viz například kauza generála Flynna. Akce dostala krycí jméno „Crossfire Hurricane” a nakonec vedla k ruské kauze Donalda Trumpa.
Donald Trump ještě ve funkci prezidenta v roce 2020 odtajnil materiály Crossfire Hurricane, ale tajné služby jeho příkaz zcela ignorovaly. V tomto okamžiku je spekulací tvrzení, že razie FBI v Trumpově floridské rezidenci měla za cíl zabavit materiály Crossfire Hurricane, neboť se tajné služby obávaly, že si je Donald Trump okopíroval.
Zdroje:
(1) Walmart
(2) Austrálie
(3) Michael Moore
(5) Summit COP29
(6) Knihy v Anglii
(7) Kalifornie a Sčítání hlasů
(9) Rušení účtů
(10) Deportace
(11) Argentina
(13) GSA
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi