JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Washington Post: Testy na COVID-19 boli pravdepodobne kontaminované. Mohli prinášať falošne pozitívne výsledky

USA: Testovacie súpravy na zisťovanie prípadov koronavírusu v Spojených štátoch zlyhali z dôvodu možnej kontaminácie v Centrách pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), ktorých vedci a zamestnanci nepreskúmali testy dôkladne napriek „anomáliám“ počas výroby. Hovorí o tom nová správa federálneho vyšetrovania. Správa dvoch funkcionárov ministerstva zdravotníctva a služieb tvrdí, že „časový tlak“ na začatie testovania a „nedostatočné laboratórne postupy“ spôsobili riziko kontaminácie.

Ani správa, ani sprievodné vyhlásenie hovorcu prezidenta Trumpa zatiaľ neobviňuje žiadneho konkrétneho vedca. Problém mal nastať koncom januára v sídle CDC v Atlante. Správa uznáva, že po týždňoch oneskorenia pravdepodobnosť kontaminácie nakoniec prinútila vládnu agentúru CDC, aby odstránila problematickú zložku testov, ktorá bola určená na detekciu iných kmeňov koronavírusu ako je kmeň, ktorý spôsobuje COVID-19.

Noviny Washington Post už v apríli informovali, že testovacie súpravy prinášali falošne pozitívne výsledky – spôsobené kontamináciou – v 24 z prvých 26 laboratórií verejného zdravia, ktoré sa preverovali analýzou vzoriek zo skutočných pacientov. Správa potravín a liečiv (FDA) priniesla výskum so záverom, že testy zlyhali z dôvodu neštandardných výrobných postupov a CDC porušilo vlastný laboratórny protokol pri výrobe súprav. Potvrdenie sa objavuje v správe zamestnancov ministerstva, ktorí tvrdia, že „súpravy neboli kontrolované vopred štandardnou kontrolou a zabezpečovaním kvality.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář