JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Washington v šoku! Nemecko pripravuje sankcie na USA!

NEMECKO/USA: Washington je aktuálne v šoku po tom, ako sa v médiách objavili správy o pripravovaných sankciách zo strany Nemecka. Informačná agentúra Bloomberg píše,  že nemecká vláda pripravuje dokument obsahujúci sankcie proti USA, ktoré majú byť schválené v prípade, že Washington zavedie „pekelné sankcie“ proti účastníkom výstavby Nord Stream 2.

Nemecko chystá odvetnú ranu voči USA v prípade, že prezident Donald Trump splní svoju hrozbu ohľadom likvidácie plynovodu Nord Stream 2 s pomocou ďalších sankcií. Nemci oznámili, že vláda Angely Merkelovej zvažuje variantu vyvinutia nátlaku na schválenie skoordinovaných akcií na úrovni Európskej únie. Podľa dokumentov nemeckého ministerstva hospodárstva, ktoré analyzovala agentúra Bloomberg News, môžu nové americké sankcie zasiahnuť omnoho väčší (než predtým) počet nemeckých a európskych spoločností „, stojí v texte spravodajskej agentúry.

Skutočnosť, že Biely dom aktívne čelí pokusom EÚ donútiť americké internetovej spoločnosti ako Amazon a Google, aby predsa len platili dane z príjmov v EÚ naznačuje, že konflikt medzi Washingtonom a Bruselom už existuje a môže to každú chvíľu „vybuchnúť.“ Na oficiálne vyjadrenia americkej strany médiá aktuálne čakajú.

Odeslat komentář