JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

WHO odmítá vakcinační pasy

Světová zdravotnická organizace (WHO) se za současného stavu postavila proti zavedení vakcinačních pasů pro cestování mezi zeměmi, oznámila v úterý. Není podle ní totiž zatím jisté, nakolik očkování brání šíření koronaviru. Rozhodnutí zdůvodnila i obavami ze znevýhodnění těch, kdo k vakcinaci nemají přístup.

„V tuto chvíli nemáme dostatečná data, zda očkování znamená, že virem nenakazíte ostatní,“ uvedla mluvčí Margaret Harrisová jeden z hlavních důvodů, proč WHO vakcinační pasy momentálně nepodporuje.

„V současné době nemá každý přístup k vakcíně a ve společnosti jsou skupiny lidí, kteří jsou z očkování vyloučeni,“ sdělila Harrisová. Podle ní se jedná například o těhotné ženy, děti či pacienty podrobující se imunosupresivní léčbě.

Snadnější cestování a oživení cestovního ruchu si od takzvaných covidových pasů slibuje například Evropská unie, mezi státy sedmadvacítky však ohledně jejich zavedení panují neshody.

Pro se vyjádřily například státy jižní Evropy či středoevropské země včetně Česka, výhrady mají naopak Francie či Německo.

Například Chorvatsko však na unijní dohodu nečekalo a od 1. dubna umožnilo očkovaným turistům vyhnout se po příjezdu do země karanténě.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Odeslat komentář