JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Z 600 milionů na téměř tři miliardy. Takhle to Piráti chtějí všude, toto nám hrozí po volbách. V ANO se zhrozili 400% růstu nákladů na rekonstrukci pražského mostu

ČESKO: Z 600 milionů na téměř tři miliardy. Takto stouply předpokládané náklady rekonstrukce Libeňského mostu. Na skokový nárůst výdajů upozornil poslanec a pražský zastupitel za ANO Patrik Nacher. Premiér Andrej Babiš (ANO) varoval, že takto hospodařit budou Piráti v celé zemi, pokud se dostanou k moci.

Nacher na Twitteru upozornil, že v roce 2018 se přestavba Libeňského mostu odhadovala na 600 milionů korun, což podle Rady tehdejší primátorky Adriany Krnáčové (ANO) mělo být levnější než udržovat nynější most. Nicméně v době úřadování pirátského primátora Zdeňka Hřiba se náklady vyšplhaly až na 2,85 miliardy korun.

„Předevčírem jsem tu psal o skokovém zdražení metra D. Dnes se podívejte, jak se vyvíjela cena rekonstrukce/výstavby Libeňského mostu. Jako opozice se budeme ptát vedení města na zastupitelstvu…“ upozornil Nacher na sociální síti.

 

 

Jeden z diskutujících se ale zdražení projektu zastal, neboť původní částka byla podle něj nereálná.

„Páťo, bydlel jsi u toho mostu dost dlouho na to, abys věděl, že 600 mega byl nesmysl už za působení ‚Demolinka‘. Neměl koncept, neměl za sebou ani architektonickou soutěž, na tož něco jako je výkaz/výměr,“ poukázal diskutující s odkazem na náměstka tehdejší pražské primátorky Petra Dolínka.

 

 

„Takže 4x vyšší cena odpovídá, chápu, protože to dělají ti správní hoši,“ vrátil jízlivý komentář poslanec.

 

 

Na Nacherův příspěvek reagoval i premiér Babiš, který již delší dobu vede tvrdou kampaň proti Pirátům.
„Piráti v Praze. Pravděpodobně to takhle chtějí dělat celostátně,“ poznamenal na Twitteru.

 

Dříve Nacher kritizoval i zdražení stavby linky D pražského metra. V době Krnáčové se předpokládalo osm stanic s depem o celkové částce 39 miliard korun, zatímco nyní náklady stouply na 52 miliard korun pro pět stanic.

 

Připomeňme, že pražští radní v pondělí schválili zahájení stavby prvního úseku metra D z Pankráce na Nové Dvory. Stavba potrvá osm let od zahájení prací. Dotace na stavbu chce Praha získat z evropských fondů, ale jednat bude i se státem.
Novinář Martin Fendrych ovšem argumentuje tím, že za zdražení může růst cen stavebnin a nedostatek dělníků.

 

 

V pondělí rovněž Rada hlavního města Prahy odsouhlasila s vypsáním veřejné zakázky na stavbu Dvoreckého mostu mezi Smíchovem a Podolím. Stavba Dvoreckého mostu má stát 972 milionů korun.

 

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář