JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Z konšpirácie sa opäť stala realita. Vakcína AstraZeneca nie je úsmev ale smrť. Kto ponesie zodpovednosť za smrť po očkovaní? ŠÚKL alebo osobnosti usmievajúce sa v provakcinačnej kampani?

SLOVENSKO: Opäť sa potvrdilo už zľudovené „príslovie“, že rozdiel medzi konšpiráciou a realitou je pár týždňov. To bolo rečí tých „jedine správnych „- liberálov o tom, že britsko-švédska vakcína AstraZeneca je úplne bezpečná a poukazovanie na jej nežiaduce účinky sú konšpirácie a strašenie ľudí. Dnes je na Slovensku pozastavené očkovanie touto vakcínou

Zuzana Baťová
Na snímke riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová

Baťovej ŠÚKL

To bolo stanovísk slovenského štátneho ústavu pre kontrolu liečiv(ŠÚKL) na čele so Zuzanou Baťovou, (ktorú liberáli na čele s Pellegrinim a progresívcami tak obdivujú) o tom, že vakcína od AstraZenecy je super liek.

Baťovej ŠÚKL ako taký papagáj najprv kopíroval stanovisko Európskej liekovej agentúry(EMA) o tom, že vakcíny od AstraZenecy nemajú žiaden súvis s krvnými zrazeninami, ktoré sa začali objavovať v krajinách po celej EÚ.

„ŠÚKL odporúča pokračovať v očkovaní vakcínou od AstraZeneca v SR,“ napísal na svojej FB stránke a dodal: “Príčinná súvislosť medzi očkovaním a trombózou nebola preukázaná. Momentálne dostupné údaje nenasvedčujú tomu, že by zaznamenané prípady trombembólií priamo súviseli s očkovaním vakcínou AstraZeneca,“ napísal  Baťovej ŠÚKL v marci tohto roku.

Neskôr začal ŠÚKL podľa vzoru EMA-y mierne meniť stanoviská a začiatkom apríla už pripustil, že vakcinácia AstraZenecou môže mať súvis s krvnými zrazeninami:

„Výbor pre hodnotenie rizík liekov Európskej liekovej agentúry dnes vydal stanovisko, že existuje možná súvislosť medzi veľmi zriedkavými prípadmi nezvyčajných krvných zrazenín s nízkymi hladinami krvných doštičiek a vakcínou Vaxzevria od AstraZeneca“, uviedol ŠÚKL.

Baťovej ústav však stále tvrdil, že prínosy vakcíny prevšujú riziká:

„Vzhľadom na to, že vakcína poskytuje vysoký stupeň ochrany pred ochorením COVID-19 a pred jeho závažným a fatálnym priebehom a prípady takýchto nežiaducich účinkov sú veľmi zriedkavé, celkové prínosy vakcíny i naďalej prevyšujú jej riziká.“

 

Reportáž RTVS o úmrtí po vakcíne AstraZeneca

To bolo liberálneho hejtu na dve redaktorky Verejnoprávnej televízie RTVS , za to, že si dovolili upozorniť na riziká doma aj vo svete v spojitosti s vakcínou AstraZeneca.

38 ročná učiteľka Antónia Dančová
Na snímke 38 ročná učiteľka Antónia Dančová

V jednej z reportáži  redaktorka informovala o prípade, keď 2 týždne po očkovaní vakcínou od AstraZenecy zomrela 38-ročná učiteľka, ktorá dovtedy nemala žiadne závažne zdravotné problémy.

Pri našej analýze reportáže sme zistili, že viac priestoru dostali podporovatelia očkovania AstraZenecou než jej odporcovia. Viac tu.

Tlaku liberálov a vakcinačných fanatikov však nakoniec podľahlo aj vedenie RTVS na čele s generálnym riaditeľom Jaroslavom Rezníkom.

Etická komisia Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa jednohlasne zhodla, že reportáž, v ktorej bolo spojené úmrtie 38-ročnej učiteľky s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 porušila Štatút programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS. Vedenie preto napomenulo tvorcov spornej reportáže a rozhodlo sa nepriznať im odmeny. Informovala o tom hovorkyňa telerozhlasu Andrea Pivarčiová.

 

Provakcinačná kampaň s Čaputovou

A do tretice, to bolo provakcinačnej propagandy, ktorá na ľudí vyskakovala (a ešte dlho zrejme vyskakovať bude) cez každú reklamnú prestávku v televízii. Rôzne známe osobnosti- herci, moderátori, vedci a dokonca aj prezidentka Čaputová, či biskup hovorili o tom, že vakcína je úsmev, vakcína je sloboda.

Len to by teraz mali povedať do očí rodine zosnulej 47-ročnej ženy, ktorá zomrela po očkovaní vakcínou AstraZeneca. V tomto prípade pitva potvrdila, že súvis medzi očkovaním touto britskou-švédskou vakcínou a trombózou, ktorá viedla až k smrti ženy, je pravdepodobný.

 

Pozastavené očkovanie AstraZenecou

Kvôli tomuto úmrtiu bolo preto najnovšie  ministerstvom zdravotníctva pozastavené očkovanie vakcínami od AstraZenecy na Slovensku. Dnes už ani zarytí vakcinéri nehovoria, že AstraZeneca je úlne bezpečná vakcína.

AstraZeneca
Na snímke ampulka vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca

Ale škody už boli napáchané. Zomrelej žene už to život nevráti. Už jej nepomôže ani odškodnenie štátom. Možno aj práve kvôli vakcinačnej kampani, v ktorej sa usmievali osobnosti a hovorili, že vakcína je úsmev a sloboda, sa spomínaná žena dala zaočkovať. A dnes už nie je medzi živými.

 

Vyvodí niekto zodpovednosť ?

Zoberú teraz tie osobnosti na seba zodpovednosť? A čo slovenský ŠÚKL? Ten ešte prednedávnom vehementne presviedčal verejnosť, že AstraZeneca je úplne bezpečná vakcína, a že žiadne zrazeniny nemajú s ňou súvis. Dnes vieme, že súvis tam je. Vyvodí Baťová voči sebe zodpovednosť a odstúpi zo svojej funkcie?

Zuzana Čaputová Zuzana Baťová
Na snímke vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová a riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová

Namiesto hejtovania Sputnika a kopírovania stanovísk EMA-y mala Baťová dôraznejšie skúmať vakcíny od AstraZenecy, aby predišla tomu čo nakoniec nastalo.

A ospravedlní sa niekto redaktorkám RTVS , ktoré boli lynčované, preto, že si dovolili poukázať na problémy AstraZenecy?

Vakcína nie je teda na 100% ani úsmev ani sloboda. Vakcína je pre niekoho menšie zlo – najmä pre starších ľudí, ktorých by zrejme skôr než vakcína skolilo ochorenie Covid-19. Pre mladých a zdravých ľudí je však pravdepodobne výhodnejšie prekonať Covid, než sa zaočkovať – a už tobôž nie vakcínou od AstraZenecy.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář