JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Zacharová: Čekáme na vysvětlení Londýna o zakladateli „Bílých přileb“

Místo toho, aby Londýn tvrdil, že Moskva a Damašek kritizují „Bílé přilby“, měl by se vyjádřit k informacím, že jedním ze zakladatelů organizace je bývalý zaměstnanec Mi-6, který byl podle některých zpráv v kontaktu s Al-Káidou.

Uvedla to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Těžce ranění na snímcích Bílých přileb, se později mají k světu

Těžce ranění na snímcích Bílých přileb, se později mají k světu

Vyjádřila se tak k prohlášení náměstka britského ministra zahraničí Andrewa Marrisona, že se představitelé „Bílých přileb“ údajně „stali předmětem dezinformační kampaně ze strany syrských a ruských orgánů“.

Zacharova nazvala komuniké britského ministerstva zahraničí „úžasným“, zejména v souvislosti s historií organizace „Bílých přileb“.

„Podívejme se, kdo je u vzniku této struktury … Je dostatečně známo, že jedním ze zakladatelů „Bílých přileb“ je James le Mesurier. Je to bývalý britský zpravodajský důstojník, konkrétně Mi-6,“ uvedla Zacharová na briefingu. Poznamenala, že taková skutečnost může být stěží považována za náhodnou.
„Tato osoba byla účastna mnoha konfliktů po celém světě, včetně Balkánu, Středního východu … Navíc řada vyšetřovatelů poukazuje na spojení tohoto bývalého zpravodajského důstojníka s teroristickými organizacemi během jeho práce v Kosovu. Podle některých zdrojů v jeho týmu byli i členové al-Káidy,“ poznamenala mluvčí ruského ministerstva zahraničí.
Moskva „by ráda vyslechla nějaké vysvětlení od oficiálního Londýna těchto skutečností“, dodala Zacharová.
Organizace „Bílé přilby“ („White Helmets“), která byla na Západě všeobecně známa a podporována, deklarovala svůj cíl zachraňovat civilisty ve válečných zónách, syrské orgány ji však obviňují z vazeb s extremisty a provádění nepřátelských propagandistických aktivit. Ruské ministerstvo zahraničí označilo činnost „Bílých přileb“ za součást informační kampaně k očerňování syrských úřadů a obvinilo je zejména z provokace, která umožnila Západu obvinit Damašek z používání chemických zbraní a zaútočit cíle vládních sil. Prvnizpravy.cz zveřejnili řadu materiálů, které dokazují, že scénky „Bílých přileb“ byly v mnoha případech nestydatě zinscenovány.

Odeslat komentář