Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
ČESKO: Naše redakce byla před několika dny upozorněna na neuvěřitelnou zprávu, kterou nový ministr zdravotnictví Jan Blatný zavěsil na Twitter svého úřadu. Ve svém tweetu [1] se chlubí, že Česká republika již má k dispozici 2 miliony antigenních testů, a co víc, dalších 8 milionů je již na cestě! Tuto informaci uveřejnil v neděli 1. listopadu a již ve středu 4. listopadu se začalo v ČR testovat ve všech sociálních zařízeních a v domovech důchodců po celé zemi. Jenže, jedna věc tady samozřejmě nehraje.
Podle Českého statistického úřadu je v České republice podle posledního sčítání lidu v domovech důchodců umístěno přibližně 38 000 lidí [2]. K tomu je však třeba připočíst změny stavů od té doby a podle informací z roku 2019 je v ČR k dispozici něco zhruba přes 57 000 lůžek [3]. Existují i další sociální zařízení, které obvykle zřizují kraje, ale dobře si všimněte, že nejde o nijak masivní počty osob, které by ospravedlňovaly potřebu nakupovat pro Českou republiku celkem 10 milionů antigenních testů, to je prostě nesmysl. Takže, co to znamená?

Tušíte správně, je to příprava na celoplošné testování obyvatelstva v celé České republice a toto současné testování lidí v domovech důchodců po celé ČR je pouze pilotní test, kterým se má vyzkoušet, jak bude fungovat logistika, vyhodnocování a hlavně, jaká bude spolehlivost a především přesnost těchto testů. Pokud antigenní testy vyzkoušené na českých důchodcích splní očekávání, naprosto reálně se dá očekávat, že vláda Andreje Babiše oznámí, že v ČR proběhne celoplošné testování obyvatelstva, protože ČR nemůže zůstat pozadu za Slovenskem.
A přesně z tohoto důvodu dojde k nákupu 10 milionů antigenních testů, jak se na Twitteru pochlubil nový ministr zdravotnictví. Je naprosto evidentní, že Česká republika se nechala inspirovat celoplošným testováním na Slovensku, jenže zatím není odvaha provést takovou akci bez otestování na menším vzorku. A znovu se opakuje situace ze Slovenska, že i v ČR je toto testování de jure dobrovolné pro občany, ale de facto povinné, protože jak se dnes ukázalo, seniorům v domovech důchodců hrozí pokuta až 3 miliony korun, pokud se nenechají “dobrovolně” otestovat.
Co se asi tak dá očekávat ve chvíli, kdy ministr zdravotnictví nakoupí v cizině 10 milionů antigenních testů?
Tito lidé v těchto zařízeních tak nemají na výběr, protože je jasné, že nebudou riskovat šikanování ze strany zřizovatele, nebo dokonce ze strany hygieny, pokud by testování odmítli. Sociální zařízení přitom mají povinnost nařízenou zvláštním opatřením, aby testovali seniory antigenními testy, ale samotní senioři povinnost nemají, aby se nechali testovat.
Pokud odmítnou podstoupit testování, sociální zařízení je musí izolovat, ale nemůže je k testování nutit. A znovu i zde nastává situace jako na Slovensku. Nejenom zaměstnancům sociálních zařízení, ale i samotným důchodcům hrozí sankce, v případě ČR je to pokuta až 3 miliony korun, pokud se nenechají otestovat [4], a to paradoxně i přesto, že nikdo nemůže důchodce k testování nutit, protože by to bylo v rozporu s lidskými právy a byl by tím spáchán trestný čin útisku, kromě toho, že by šlo o porušení Charty lidských práv OSN.

Vakcinační a testovací lobby to tak má podchycené i v České republice, že nikdo vás sice nemůže nutit k testu, ale může vám napařit pokutu, pokud se “dobrovolně” nepodřídíte. Sami doufám víte, co to znamená, když se testují v ČR všichni důchodci v péči sociálních zařízení a ministr navíc nakoupí 10 milionů antigenních testů. Je naprosto jasné, že toto je pouze pilotní test před celoplošným testováním. Jenže, to není zdaleka všechno.
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová totiž minulý týden rozeslala zaměstnancům těchto zařízení dopis, kde je informuje nejen o testování jejich klientů v domovech důchodců, ale rovněž se zmiňuje i o tom, že v době Nouzového stavu se stát postará o jejich děti ve věku od 3 do 10 let. Do redakce jsme obdrželi kopii tohoto dopisu a tato věc nás opravdu zarazila. Proč by se měl stát v době Nouzového stavu starat o děti zaměstnanců sociálních služeb, pokud děti jsou ve věku 3 až 10 let?
Ministryně Maláčová poslala sociálním zařízením dopis, který vyděsil všechny zaměstnance, kteří ho dostali do ruky
Věkově to odpovídá dětem v jeslích, v mateřských školách a na 1. stupni základních škol. To znamená, že o děti ve věku 11 let se už stát nepostará, protože děti jsou už dost velké? A dítě ve věku 10 let je malé na to, aby si odemklo dveře od bytu, když přijde ze školy? A hlavně, co mají proboha děti zaměstnanců domovů důchodců a dalších sociálních zařízeních společného s Nouzovým stavem? To je myšleno tak, že maminka jako zdravotnice v domově důchodce kempuje ve spacím pytli v kanceláři i přes noc, protože v době Nouzového stavu, když se testuje, nemá čas ani na rodinu?

Přestože to v dopisu od Maláčové není napsáno, jediná možnost, jak to Maláčová myslela, je “onemocnění” zaměstnance, že se prostě nakazí koronavirem, musí jít tedy domů do karantény, ale děti tam být nemohou, takže stát je přesune do své péče, standardně do dětských domovů, případně do péče pěstounských rodin. A teď pozor, tady to začíná opravdu smrdět.
Zatímco samotní klienti domovů důchodců nemají povinnost nechat se testovat, tak v případě zaměstnanců je to povinnost vyžadovaná zaměstnavatelem, tedy zřizovatelem, což je nejčastěji kraj, tedy potažmo stát. A pokud zaměstnanec vyjde pozitivně, protože podivný antigenní test ukáže pozitivitu, tak zaměstnanec v tom okamžiku je v šoku, protože mu hrozí rozbití rodiny a převezení jeho dětí do děcáků a k pěstounským rodinám. A to jenom kvůli tomu, že test vyšel pozitivně.
Zaměstnanci domovů důchodců mají strach o rodiny, protože povinné testování v domovech důchodců a v sociálních zařízeních je povinné pro zaměstnance
Dne 31. října jsme do redakce dostali tento krátký email od čtenářky, která si přála zůstat v anonymitě, ale z jejího emailu jasně vyplývá, že má strach z tohoto testování, protože samozřejmě to ohrožuje i její rodinu. Napsala nám k tomu:
“Jsem pracovnice v sociálních službách. Včera jsem obdržela e-mail od ministryně práce a sociálních věcí J. Maláčové, ve kterém oznamuje zahájení plošného testování pracovníků a klientů sociálních služeb, počínaje příštím týdnem. Tento e-mail obdrželi pravděpodobně všechny sociální služby v ČR. Mám z toho oprávněné obavy z pochopitelných důvodů, tak jsem Vás chtěla poprosit, zda byste to mohl uveřejnit ve svém článku na Aeronetu, aby se tyto informace dostaly do co nejširšího povědomí občanů.”
Nastíním vám tady podezření, které jsme v redakci pojali ve vztahu k informacím z dopisu ministryně Maláčové. Představte si, že státní zaměstnanec má povinnost nechat se testovat. Nepochybujte ani o tom, že až bude vakcína, bude mít povinnost nechat se i očkovat, na to doslova můžete vzít jed. Jenže, pokud se zaměstnanec odmítne nechat testovat, anebo pokud bude otestován pozitivně, okamžitě na něho stát skrze zaměstnavatele uvalí karanténu. Jenže to automaticky znamená, že stát okamžitě skočí po rodině a hlavně po dětech zaměstnance, protože logicky nemůže být doma v karanténě se zdravými dětmi a s manželem či manželkou.
Stát nabízí zaměstnancům, kteří budou pozitivní, že se jim po dobu Nouzového stavu “postará” o děti od 3 do 10 let věku, ale o starší už zjevně ne
A přesně toto najednou dává smysl. Tato virová a testovací mánie totiž dokáže rozdělovat rodiny. Stačí k tomu prostě pozitivní výsledek testu a hygiena uvalí na člověka karanténu, a pokud v rodině jsou děti, okamžitě hygiena kontaktuje sociálku. A protože děti nemohou být spolu s osobou v karanténě, tak už to jede. Okamžitě nařídí otestovat celou rodinu a pokud děti jsou negativní, nemohou zůstat v bytě, stát se prostě nabídne, že je odveze a jak ministryně Maláčová píše v dopise, během Nouzového stavu se stá “postará” o jejich děti ve věku 3 až 10 let, protože to jsou nejmenší děti, se kterými lze nejsnadněji “pracovat”. Pokud je dítěti 11 let a více, tam už je převýchova a indoktrinace dítěte komplikovaná. Proč by se stát staral o dítě 11 let v době karantény, ne? Kdepak, postaráme se o děti od 3 do 10 let, o ty máme péči, o starší ne.

Jak sami vidíte, testovací šílenství lze prostě v době Nouzového stavu použít na státní zaměstnance, resp. zaměstnance krajů, jako mechanismus k rozdělování rodin s malými dětmi. Není proto divu, že nám státní zaměstnanci píší a bojí se těchto testovacích akcí, protože to ohrožuje integritu jejich rodin. Jestliže ministryně práce a sociálních věcí napíše do dopisu, že se stát postará o malé děti státních zaměstnanců v době Nouzového stavu, tak to na první pohled nepřijde někomu jako nic podezřelého.
Ale ve skutečnosti tato nabídka státu znamená, že když máma, co pracuje v domově důchodců jako třeba zdravotnice, bude nakažena, otestována, nebo jinak určena jako pozitivní, potom stát se “postará” o její děti. To snad není pravda, to je Orwell hadr. Představte si teď ten strach těch lidí, co pracují v těchto sociálních zařízeních, a přitom doma mají malé děti a nemají třeba dědečky a babičky, aby se jim postarali o děti v případě, že v práci jim vyjde test pozitivně a oni budou muset doma udělat karanténu a děti poslat pryč. COVID-19 se tak stává doopravdy brutálním nástrojem procesů řízení na 5 prioritě, který přímo zasahuje do rodin, do vnitřního kruhu.
-VK-
Šéfredaktor AE News