JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Zakladatel islámu pohrdal ženami a říkal, že mají jen polovinu mozku

V záplavě různých knih na českém knižním trhu je někdy obtížné najít ty nejkvalitnější které dávají odpovědi na politicky nebo nábožensky nekorektní otázky a přinášejí řadu důležitých a dostatečně vysvětlujících informací. My se Vám budeme snažit představit výběr těch nejlepších.

Robert Spencer: Výklad Koránu

Když zájemce o poznání toho, co to vlastně je islám, vezme do ruky Korán, záhy zjistí, že vlastně čtený text nechápe. Vychází to z prosté logiky, že text Koránu má jinou podobu než například evangelia. V jistém smyslu je paradoxní, že i mnozí muslimové uznávají, že text Koránu není tak podstatný jako jeho výklad. Dokonce jeden z čtyř nejuznávanějších znalců islámu a zakladatel islámské právní školy Ibn Hanbal přiznává, že výklad Koránu je důležitější než samotný text. A právě výkladu Koránu se věnuje tato kniha.

Druhá část knihy Výklad koránu od amerického kritika islámu Roberta Spencera obsahuje další výklad čtyř súr koránu: Súra 4, „Ženy“ – Súra 5, „Prostřený stůl“ – Súra 6, „Dobytek“ – Súra 7, „Rozpoznání“. V súře Ženy se například dozvíte, jak to je s koránským ospravedlněním bití žen za neposlušnost. Mohamed totiž neměl o ženách velkého mínění, viděl v nich jen objekty sexuálního uspokojení a plození děti (asi stejně jako Hitler a nacisté), a tak se není čemu divit, že korán sice opěvuje ty ženy, které jsou poslušny Mohamedovi a jeho příkazům, ale k neposlušným ženám je velice tvrdý a neváhá dovolit muži je i zbít nebo nadosmrti uvěznit v uzavřeném pokoji, když je mužští příbuzní budou považovat za neposlušné a vzpurné.

Sám Mohamed o ženách řekl, že „nikdy nebude úspěšný národ, který učiní ženu svým vládcem“ (zaznamenáno v Sahih al-Buchari), a také prohlásil, že žena má nedostatečný rozum, proto musí svědčit dvě ženy proti svědectví jednoho muže (zaznamenáno v Sahih al-Buchari).
Podívejme se ovšem na něco mnohem zajímavějšího, a tím je téma autenticity koránu. Muslimové tvrdí, že dnešní korán je stejný, jako byl v době, kdy jej měl Alláh skrze anděla Gibriela sesílat zakladateli islámu Mohamedovi. Jenže to není pravda a usvědčují se z toho již samotní muslimové, kteří nevědomky přiznávají, že redakci koránu neudělal Mohamed, ale až jeho nástupci mnoho let po jeho smrti. Dnešní korán je koránem v podobě sestavené za vlády třetího Mohamedova nástupce chalífy Utmana, který k tomuto účelu nechal vytvořit komisi. Ta korán sepsala a ustanovila tak jeho dnešní podobu.
V té nejsou jednotlivé části sestaveny podle pořadí, ve kterém byly seslány, ale od nejdelší po nejkratší súru (s výjimkou súry Fatiha). Zamysleme se nad tím, že kdyby muslimové opravdu tak všeobecně znali korán zpaměti a ve stejné verzi, proč bylo nutné sestavit komisi, která by měla za úkol nejen vytvořit autoritativní originál koránu, ale zároveň by měla určit, které recitované verše nejsou původně koránské?
Vlastně se tím přiznává jednak to, že kolovalo více verzí koránu, a druhak, že nebyl dostatek muslimů, kteří by znali celý korán zpaměti nebo ho měli u sebe celý zapsaný! Tedy ani Alláh ani Mohamed, ale až mnoho let po Mohamedově smrti skupinka vládnoucích muslimů sestavila originál koránu, který používají muslimové do dnešních dnů.

O autorovi
Robert Spencer (*1962, USA) pochází z rodiny blízkovýchodních křesťanů. Je členem Melchitské řeckokatolické církve. Spencerův otec se podílel na boji proti komunismu a byl členem redakce Hlasu Ameriky. Spencer vystudoval University of North Carolina v Chapel Hill – obor náboženství a je předním americkým autorem věnujícím se problematice islámského náboženství. Dvě jeho knihy se v USA dostaly do žebříčku New York Times Bestsellers.

Název: Výklad Koránu – Část druhá
Autor: Robert Spencer
Nakladatel:Lhoťan Lukáš
EAN: 9788088352020
ISBN: 978-80-88352-02-0
Popis: 1× kniha, brožovaná, 88 stran, česky
Rozměry:10,5 × 14,9 cm
Rok vydání: 2019
Knihu si muzete objednat zde: http://www.lukaslhotan.cz/Koran/119-V%C3%BDklad-Kor%C3%A1nu-%C4%8C%C3%A1st-druh%C3%A1

Odeslat komentář