JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Žalobaba Nicholsonová

SLOVENSKO: Spisovateľ a publicista Gustáv Murín sa vo svojom blogu venoval kauze trestného oznámenia europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) na poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD).

Táto fraška má tri postavy:

Nicholsonová je „hasič“ SaS. Obetavo zachraňuje, čo jej šéf s taktom slona v porceláne pohnojí. Sama nedoštudovaná jačala ako zmyslov zbavená pri umelo vyvolanej hystérii okolo Dankovej rigorózky. Teraz je nápadne ticho pri podvodníkoch: Krištúfkovej, Pčolinskom, Kollárovi, Matovičovi… A jej strana „stiahla chvost“ pri odvolávaní Kollára presne tak, ako to predpovedal Matovič. Toľko sa tešili na korýtka a teraz by ich pre nejakú morálnu fraktúru mali stratiť? „Strapatá“ (podľa verejnosti) „jednoduchá Mária“ (podľa A. Hrnka) vždy ochotne poslúžila, keď bolo potrebné odpútať od lapsusov SaS a Sulíka pozornosť. Tak si teraz spomenula, že si Ľuboš Blaha dovolil pred dvomi rokmi pripomenúť, že ledva doštudovala, a tak si našla vhodný terč po vzore dvoch múch jednou ranou – ukáže aká je SaS principiálna (keď ide o iných) a vybaví si osobnú pomstičku. To jednoduchí ľudia robia, oni si somariny pamätajú veľmi dlho – veď v tej hlave ani nič iné nemajú. Ale 5 (slovo päť) Trestných oznámení na Blahu? Veď to je na psychiatriu, kde by si s Matovičom tak rozumeli…

Ľuboš Blaha sa zviditeľnil tým, že ako „sám vojak v poli“ jediný z celej demoralizovanej strany Smer-SD vytrvalo poukazoval na nezrovnalosti sľubov, schopností a činov „pseudo-zmenárov“. Dokonca si ako jediný trúfol napodobiť Matovičove teatrálne poukazovanie na majetky Počiatka a urobil to isté v Matovičovom prípade. Blahove statusy a videá vystrašili dokonca aj našu žltú tlač, keď s hrôzou zistili, že má väčšiu sledovanosť, než oni všetci dokopy. Potiaľto je všetko v poriadku. Ale naozaj nie je v poriadku, že v poslednej dobe Blaha vystupuje zásadne s komunistickými znakmi v pozadí. Lebo červená hviezda, kosák a kladivo NIE je, pán Blaha, znak ľavice, ale komunistov. A tieto znaky sú už dosť zdiskreditované na to, aby ich používal slušný politik. NIE sú symbolmi sociálnej demokracie, ku ktorej patríte. Stačí si pozrieť znak Českej sociálnej demokracie. A dokonca ani českí komunisti si netrúfajú vycapovať niečo také. Aj okázalý Blahov akademický marxizmus sa hodí akurát na americké univerzity, kde ho pestujú podnes, lebo s jeho aplikáciou v praxi nemajú také tristné skúsenosti, ako my. Toto je naozaj až úchylka inak statočného politika, ktorej sa z neznámeho dôvodu nevie vzdať. A na vlastnú škodu. Churchill povedal, že kto nebol v mladosti ľavičiar, nemá srdce, a kto nie je v dospelom veku pravičiar, nemá rozum. Ľuboš Blaha by už mal byť dospelý…

Tretia, tentoraz komická, figúrka v prípade, je vyšetrovateľ NAKA. Štyri krát Nichoslonovej provokácie zamietli, ako neodôvodnené. A ona, pologramotná a v práve úplne negramotná, sa ani piaty krát nevyznamenala. To obvinenie Blahu na piaty pokus formuloval „elitný policajt“ naozaj biedne, na čo sa Nicholsonová aj odvoláva. Veď ona len dala „podnet“, domácu prácu nech už si dorobí politicky servilný vyšetrovateľ???

NAKA mala byť naozaj elitná zložka Policajného zboru SR, ale po lapsusoch s ranným prepadom Rostasovej rodiny, vyšetrovaním staručkého profesora histórie za Tisa a teraz týmto vriťolezectvom „jednoduchej Márii“ a morálne krachujúcej SaS tie vysoké ciele nenapĺňa.

A to je ešte slabé slovo…

Gustáv Murín – slovenský prírodovedec, biológ, spisovateľ, esejista, publicista, dramatik, scenárista a bloger. Murín je známy autor kníh o slovenskej mafii v 90. rokoch a bol tiež scenáristom dokumentárnej série Mafiáni na RTVS. V roku 2018 mu bola spoločnosťou svetských humanistov na Slovensku Prometheus udelená cena Humanista roka 2018, ktorá sa udeľuje za výrazné, výnimočné počiny a významné aktivity pri presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku. Je taktiež nositeľom novinárskej Ceny V.M. Krameria za rok 2020.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář