JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Zaručená Euro-informácia: Brusel vraj zasype Slovensko peniazmi vo výške dvoch národných štátnych rozpočtov, k bežným ľuďom sa však peniaze nedostanú

EU: Eurokomisár Maroš Šefčovič zachraňuje pošramotenú reputáciu svojho zamestnávateľa fabulovaním vzdušných zámkov o finančnej lavíne, ktorá sa valí na Slovensko. Brusel vraj v priebehu najbližšieho desaťročia zasype Slovensko novo natlačenými eurami v objeme dvoch ročných slovenských národných rozpočtov navyše

Liberálne mainstreamové médiá prihrievajú polievočku bruselskej propagandy krasorečnením o tom, že finančná špajza slovenskej vlády bude preplnená na prasknutie a lámu si hlavu nad tým, či bratislavská exekutíva bude v stave tieto horibilné finančné prostriedky zmysluplne využiť, respektíve či vôbec bude schopná minúť také extrémne vysoké finančné zdroje.

Na strovenie takého objemu vrtuľníkových peňazí zrejme nebude postačovať ani klasický transfer miliárd eur na účty amerických zbrojárskych molochov prostredníctvom nákupu predraženej a zastaranej vojenskej techniky zo zaoceánskych vojenských skladov

Zaujímavosťou bude, či sa na triviálne výdaje ako napríklad 13. dôchodky, dostupné lieky, prípadne elementárne skvalitnenie života slovenských občanov dostane. Liberálni ekonómovia a novinári na to majú jednoduché vysvetlenie. Z expanzívnej fiškálnej politiky a zvyšovania peňažnej zásoby v ekonomike („vrtuľníkové peniaze“) predsa nemôžu profitovať bežní občania, pretože tí by ich pomíňali, čím by sa vraj zrýchlil proces znehodnocovania finančnej masy, čo by viedlo k neúnosnej inflácii.

Rovnako zle by sme vraj dopadli, ak by si ľudia časť týchto peňazí odložili, pretože by sa tak nedostali do ekonomiky a nepomohli by tým zvýšeniu dopytu a zníženiu nezamestnanosti.

Zo začarovaného kruhu niet úniku. Natlačené peniaze musia tak či onak skončiť v rukách tých, ktorí ich potrebujú najmenej. Konečnými príjemcami vrtuľníkových peňazí budú teda opäť banky, nadnárodné koncerny, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg a spol. Tým skôr, že „natlačené peniaze“ sa do systému aj tak lifrujú už iba v elektronickej podobe. Aj keď je pravda, že liberálmi tak nenávidený Donald Trump ide proti prúdu aspoň tým, že dal pre milióny Američanov vytlačiť papierové šeky v nominálnej hodnote 1200 dolárov pre jednotlivcov, respektíve 2400 dolárov pre zosobášené páry.

V porovnaní s tým, ako si prilepšia banky a miliardári, ide samozrejme o omrvinky. Záchranné finančné balíky rôznymi okľukami aj tak skončia v rukách miliardárov v podobe cenných papierov, realít či jednoduchého hromadenia hotovosti prostredníctvom zvyšovania bankových poplatkov a rušením bankových odvodov.

Otázkou je iba to, ako dlho bude ešte možné nafukovať túto bublinu a roztvárať povestné nožnice, pokým celý systém praskne a zosype sa ako domček z kariet.

Gabriel Gačko

Odeslat komentář