JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Zde je důsledek útoků na vlastní občany přes vymyšlenou pandemii, restrikce a totalitní teror: DŮVĚRA OBYVATEL V BABIŠOVU VLÁDU PRUDCE POKLESLA. DŮVĚŘUJE JÍ JEN 19 % LIDÍ, NEJMÉNĚ V EU

ČESKO: Důvěra obyvatel Česka v Babišovu vládu letos prudce poklesla. Vládě ČR věří jen rekordně nejnižších 19 procent lidí, což je nejmenší důvěra ve vládu ze všech zemí Evropské unie. Ještě na jaře roku 2020 vyslovilo v průzkumu důvěru vládě premiéra Andreje Babiše 40 procent lidí. Koronavirová pandemie vypukla v březnu minulého roku.

Radikální propad důvěry ve vládu ČR ukázal nejnovější průzkum Eurobarometr.

Nejvyšší důvěru mají ve svou vládu lidé v Lucembursku (72 procent), Nizozemsku (68 procent) a v Dánsku (65 procent).

S opatřeními vlády ČR proti šíření koronaviru je spokojena asi čtvrtina Čechů.

Opatření, která česká vláda v boji proti šíření covidu-19 vyhlásila, považují obyvatelé Česka za oprávněná (68 procent). S tím, jak opatření aplikuje česká vláda, je však spokojeno jen 24 procent účastníků průzkumu.

Největší problém se zavedenými opatřeními mají lidé ve středním věku, podnikatelé a aktuálně nezaměstnaní.

Důvěra v parlament v Česku poklesla o 10 procentních bodů na 15 procent. Průměrná důvěra v národní vlády a parlamenty za všechny země EU činí zhruba 36 procent.

S fungováním demokracie je v ČR spokojeno jen 45 procent lidí, při minulém šetření to bylo 66 procent dotázaných.

Naopak, více začali lidé důvěřovat OSN (důvěra vzrostla ze 45 na 57 %) a Evropské unii (ze 39 na 48 procent).

Přestože se důvěra v Evropskou unii v Česku zvyšuje, existují obavy o budoucnost života v Evropě. Podle průzkumu Eurobarometr se více než polovina respendentů obává, že dnešní děti budou mít v dospělosti život v EU složitější, než má současná generace.

Pozitivně vidí budoucnost dnešních dětí jen 18 procent obyvatel Česka.

Oproti minulému průzkumu značně poklesla i důvěra obyvatel Česka v ekonomiku. Situaci české ekonomiky nyní považuje za dobrou 30 procent dotázaných, zatímco v předchozím Eurobarometru ji kladně hodnotilo 71 procent Čechů.

Většina ale stále pozitivně vnímá finanční situaci vlastních domácností nebo zaměstnanost v Česku.

Za největší problém ČR v současnosti označují občané oblast zdravotní a sociální péče, státní dluh a obecně ekonomickou situaci.

Ještě před rokem vnímali jako hlavní problémy České republiky zdražování či důchody.

Přitom, zdravotní a sociální péče byla od roku 2014 vnímána jako spíše okrajový problém. V posledním průzkumu se dostala na první místo (52 procent).

Šetření proběhlo od 17. do 22. února  a v ČR se do něj zapojilo 1100 lidí.

 

Zdroj: https://www.byznysnoviny.cz/

Odeslat komentář