JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Že mají Bělorusové právo na svobodu volby? To měli i Katalánci, říká doktor Macek

Bývalý vrcholný politik ODS, glosátor veřejného dění doktor Miroslav Macek, má za to, že se čeští občané ocitli v rukách nebezpečných šílenců. Má na mysli ministry vlády Andreje Babiše. Vyjádřil se i k situaci v Bělorusku.

Poté, co lékař Miroslav Macek zhlédl tiskovou konferenci, na které byla představena pravidla fungování škol od 1. září v době koronavirové, už nemá pochybnosti o tom, kdo v České republice vládne. Nebezpeční šílenci.

Poté, co vláda nařídila, že od 1. září budou muset školáci nosit roušky ve společných prostorách školy, tedy na chodbách a podobně, nikoliv však ve třídách, mne už nikdo nepřesvědčí, že jsme se neocitli v rukou nebezpečných šílenců,“ napsal doslova.

Pár slov přidal i k situaci v Bělorusku. Uznává, že Bělorusové mají právo sami si svobodně určit, jakou cestou se vydají. Nemá jim to nařizovat autoritářský vládce Alexandr Lukašenko. Macek však v této souvislosti také připomněl, že stejné právo mají např. i Katalánci, kteří chtěli hlasovat o své nezávislosti na Španělsku a španělská policie jim v tom bránila. I silou.

„Pokud by situaci v Bělorusku měla řešit ruská armáda, musí se ozvat celý svět. Nic takového nepatří do 21. století a Bělorusové mají právo si určit, kdo jim bude vládnout, zazněl hlas ODS. Správně, dodávám: stejně jako Katalánci. Jen tak dál!“ vypálil Macek.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář