JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Že USA ještě nemají vakcínu? No jistě, za to může Rusko!

USA: Ředitel amerického Národního centra pro kontrarozvědku a bezpečnost William Evanina obvinil Rusko, Čínu a Írán ze snahy zabránit Americe získat vakcínu proti koronaviru.

Paranoidně propagandistické výlevy na adresu Ruska jsou v USA celkem běžné, obvykle ve snaze odůvodnit vnitřní politické a ekonomické problémy. Tentokrát je to zpoždění ve vývoji vakcíny proti koronaviru.
„Řekl bych, že tři hráči – Čína, Rusko a Írán – se nám snaží zabránit získat vakcínu …,“ řekl v rozhovoru pro televizní společnost Hearst, uvedla RIA Novosti.

Evanina zároveň pochyboval o tom, že by Rusko bylo schopno přivést na světový trh svoji vakcínu proti COVID-19, a uvedl, že Moskva, Peking a Teherán se snaží ukrást jakoukoli vakcínu, kterou by USA mohly vytvořit.

Na čem jsou tyto závěry založeny, šéf kontrarozvědky nespecifikoval.

Ve Spojených státech probíhají klinické studie pro několik léků na prevenci koronaviru vyvinutých společnostmi Moderna, Pfizer a AstraZeneca. Představa jak ruští agenti „sabotují“ práci těchto firem, je naprosto fantastická. Konkrétně by to muselo vypadat tak, že se agenti vplíží do přísně střežených laboratoří, ukradnout data a vzorky a vývojové firmě nic nezbude, a jejda! proto vakcínu nemá – jinou variantu si totiž dle výkladu Evanina nelze představit.
 
A tvrzení, že Rusové přišli s vakcínou jako první, aby tak zabránili Západu, resp. USA ve vývoji vakcíny v celosvětových závodech, je argument jen pro velmi jednoduché lidi. Nicméně jistě dráždivou skutečností pro Washington je, že monopol na vakcínu prostě nemá.
 
Donald Trump dříve uvedl, že vakcína může být připravena ke dni prezidentských voleb 3. listopadu. Ve středu připustil, že je to nemožné kvůli „politice“. Vedoucí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA, Food and Drug Administration) Stephen Hahn v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že je připraven schválit vakcínu proti koronavirům před dokončením třetí fáze klinických studií, pokud přínosy převáží nad možnými riziky.

V srpnu zaregistrovalo ruské ministerstvo zdravotnictví první vakcínu na světě pro prevenci COVID-19, vyvinutou výzkumným střediskem Gamaleja pro elektrochemii a technologii a vyráběnou společně s Ruským fondem přímých investic. Byl pojmenován „Sputnik V“. Ještě jeden preparát z centra „Vektor“ se se nachází ve třetí fázi výzkumu. Klinickými studiemi prochází také vakcína od Čumakovova institutu.

Mnoho ruských politiků již bylo očkováno proti koronaviru, včetně ministra obrany Sergeje Šojgu, moskevského starosty Sergeje Sobjanina, šéfky Rospotrebnadzoru Anny Popové a místopředsedkyně vlády Tatjany Golikové odpovědné za sociální sféru.

Překlad: prvnizpravy.cz

Zdroj: https://www.hearst.com/

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář