Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
UK : Anglie začíná připomínat policejní stát. Soudy posílají občany do vězení na dlouhé měsíce za pouhý příspěvek na internetu. Potrestány mají být i osoby, které demonstracím pouze přihlížejí z chodníku. A o dopisu Evropské unie Elonu Muskovi.
Angličtí šlechtici si v roce 1215 vynutili na králi Janovi podpis listiny, která vstoupila do dějin jako Magna Carta Libertatum. Obsahovala 63 klauzulí. Tři klauzule z původní listiny přežily v ústavním právu Anglie dodnes. Magna Carta Libertatum je považována za dokument, který položil základy právního ukotvení svobod jednotlivce v anglosaském právu.
Události posledních dní v Anglii popisují někteří komentátoři jako „komunismus v plné síle”.
Zdroj všech informací na konci článku.
Rozbuška
Na konci července zavraždil syn přistěhovalců ze Rwandy tři dívky ve věku 6 – 9 let, které se účastnily tanečního kurzu ve městě Southport. Dalších 6 dívek zranil. Následovalo několik dní násilností v ulicích, během kterých hořely ubytovny pro imigranty a došlo ke střetům mezi skupinami muslimských přistěhovalců a anglických občanů.
Premiér Keir Starmer vyhlásil přísné a rychlé tresty pro všechny osoby, které podněcují násilí v ulicích nebo se jej účastní, a slíbil zvýšenou ochranu muslimských komunit.
Ministerstvo pravdy varuje
(1) Již o víkendu se úřad státního zástupce pochlubil, že „pracuje nepřetržitě” a že již obvinil 263 osob.
(2) Ještě předtím zveřejnil ten samý úřad varovné video, ve kterém říká: „Přemýšlejte, než něco publikujete! Můžete být trestně stíháni. Vaše online aktivity budou mít následky.” Na videu úřad varuje, že tresty se budou vztahovat i na příspěvky, které osoba pouze sdílí, aniž by byla jejich autorem.
Pozn. redakce: Lze-li nějaký problém vyřešit tak, že vláda zakáže o problému mluvit, nalezlo lidstvo pravděpodobně univerzální řešení všech problémů.
(3) Jednou z prvních obviněných byla žena v hrabství Cheshire. Policie oznámila, že ženu ve věku 55 let umístila do vazby za to, že „na sociálních sítích umístila nepravdivé informace s cílem vyvolat rasové násilí”. Dále policie uvedla, že nepokoje v ulicích byly „vyvolány zlomyslnými a nepřesnými informacemi”.
Policie text příspěvku, za který byla žena vzata do vazby, nezveřejnila.
Pozn. redakce: Charta 77 v Československu také nikdy nebyla zveřejněna. Většina občanů vůbec nevěděla, co se v textu píše.
Drakonické tresty a další opatření
(4) Vrchní státní zástupce oznámil, že účastníci násilných demonstrací mohou čelit trestům odnětí svobody až ve výši deseti let.
(5) Vláda premiéra Keir Starmera oznámila, že hodlá upravit zákony tak, aby technologické společnosti musely mazat dezinformace. Média uvedla, že zákaz by se měl týkat informací „legálních, ale nebezpečných”.
Pozn. redakce: Dotaz, k čemu jsou pak zákony, zřejmě položen nebyl, alespoň podle článku v médiích.
(6) Soudce v Belfastu varoval veřejnost, že i osoby, které násilným demonstracím pouze přihlížejí, budou obviněny a nebudou moci být propuštěny na kauci.
(7) Školní osnovy budou upraveny a žáci se budou nově učit, jak rozeznat extremistický obsah a dezinformace.
Pozn. redakce: Čeští pamětníci by mohli nabídnout řadu tipů, jak na to.
(8) Šéf policie oznámil, že policie bude stíhat i cizince, pokud budou na sociálních sítích sdílet příspěvky, které anglická policie považuje za nenávistné. „Půjdeme po vás, válčit u klávesnice neznamená, že na vás zákon nedosáhne”, uvedl.
Britská vláda versus Elon Musk
(9) Upozornění, že anglická policie bude stíhat i cizince, bylo nepřímo namířeno na majitele platformy X Elona Muska, který si nebral příliš servítky a zveřejnil řadu příspěvků na adresu britské vlády, ve kterých kritizuje její postup a dvojí metr policie.
Možná nejtvrdší byl sdílený příspěvek, na kterém je dvojfotografie nacistického vojáka a anglického policisty s nápisem „Já jsem jen plnil rozkazy” nebo variace na úvodní scénu filmu „Hanební parchanti”, ve které se nacistický policista s tváří britského premiéra ptá: „Takže vy schováváte pod podlahou lidi, co sdílejí sračky na internetu, že ano?”
Dvojí metr
Lidé na platformě X zveřejnili řadu příkladů o dvojím metru britské spravedlnosti, který je dlouhodobým problémem. Například:
(10) Muž ve věku 26 let byl odsouzen k trestu tří let a dvou měsíců poté, co se přiznal, že na internetu sdílel příspěvek, který vyvolával rasovou nenávist.
(11) V minulosti byl muslim ve věku 18 let, který zneužil dívku ve věku 13 let, ušetřen trestu ve vězení poté, co se soudce dozvěděl, že chodil do islámské školy, kde ho učili, že ženy jsou bezcenné. Podle soudce bylo „jasné, že pachatel byl naivní a nezralý”.
(12) Steven Mailen ve věku 53 let se účastnil demonstrace a podle policejního zápisu byl „zasažen do nohy obuškem, když neustále vyřvával a gestikuloval na adresu policie”. Dostal 26 měsíců ve vězení.
(13) Ilegální imigrant, který napadl policistku při zásahu, dostal pokutu ve výši 26 liber splatnou ve splátkách 2 libry měsíčně. Veřejně prospěšné práce podle soudce nemůže vykonávat, protože neumí anglicky.
Hlásit se to musí
(14) Alastair Campbell byl tiskovým mluvčím ve vládě Tony Blaira. Dnes je známým liberálním komentátorem. Na platformě X zveřejnil příspěvek, ve kterém žádá, aby se policie zabývala politickým komentátorem Douglasem Murrayem. Douglas před sedmi lety napsal knihu, která se jmenuje „Podivná smrt Evropy: imigrace, identita a islám” a která předpověděla události minulého týdne.
(15) Douglas Murray na dané téma v minulosti prohlásil: „Přišli pod falešnou záminkou. Mnoho z nich přišlo ilegálně a my je tady nechceme. Jsem ochoten to říci, protože by to mělo být řečeno. Kdybych nenáviděl Austrálii, nenáviděl Australany, jejich historii, australský způsob života, přišel do jejich země ilegálně a trávil svůj čas tím, že budu Austrálii podkopávat, proč bych tam měl žít? Jaký benefit to přináší?”
A co Evropa?
(16) V úterý v časných ranních hodinách, to jest v pondělí večer podle času na východním pobřeží USA, proběhla diskuze mezi Elonem Muskem a Donaldem Trumpem naživo na platformě X.
V pondělí odpoledne odeslal evropský komisař Thierry Breton dopis Elonu Muskovi. V dopise píše (zkráceno) :
„Píši vám v kontextu nedávných událostí ve Velké Británii a plánované diskuze mezi prezidentským kandidátem a vámi, která bude dostupná i pro uživatele v Evropské unii.”
„Máte zákonnou povinnost zajistit soulad platformy X se zákony Evropské unie. To zejména znamená na jedné straně ochranu svobody názoru a na druhé straně zajištění všech přiměřených a efektivních opatření na omezení šíření škodlivého obsahu včetně živého vysílání.”
„Mně podřízená oddělení i já budeme extrémně ostražití v případě důkazů o porušení zákona.”
Tolik dopis evropského komisaře.
Pozn. redakce: Tak už ani toho Donalda si lidé nebudou moci poslechnout. No nic, počkáme si na zprávy, ať to vykladači projevů Donalda Trumpa lidem vysvětlí. Aneb svoboda slova platí, pokud voláte „sláva EU, sláva EU”. Ale jinak pozor!
Post scriptum
Pozn. redakce:
V roce 1977 vznikla Charta 77. Text vyzýval vládu, aby dodržovala Helsinskou úmluvu o lidských právech, když už ji podepsala, a uváděl příklady vládní šikany. Bolševická vláda vyhlásila válku antisocialistickým živlům. Téměř všichni občané museli podepisovat petice odsuzující Chartu.
Od důvěryhodného očitého svědka:
V jedné fabrice shromáždilo vedení všechny lidi z dílny. „Soudruzi, dnes jsme se sešli, abychom odsoudili Chartu 77”, promluvil vedoucí odborové organizace. Jeden z dělníků, prostý muž, který nedohlédl zcela, kam to až může vést, se zeptal: „Soudruzi, neměli bychom si to napřed přečíst, než to odsoudíme?”
Vedení obratem shromáždění zrušilo a petici proti Chartě 77 podepsali odboroví předáci „jménem všech pracujících”.
V Anglii lidé neví, co chudák paní napsala na internetu, když musela jít do vazby, v bývalém Československu neměli lidé ani tušení, proti čemu protestují.
V případě, že byste článek posoudilli jako informačně hodnotný, budeme rádi za každý příspěvek na provoz syrzdarma, neb reklamy tu nejsou pro klid na čtení. Děkujeme, odkaz níže.
Zdroje:
(1) Již 263 obvinění
(2) Varovné video
(3) Žena ve vazbě
(4) Tresty
(5) Nové zákony
(6) Přihlížející
(7) Školy
(8) Cizinci
(9) Musk
(10) Trest za příspěvek
(11) Zneužití dívky
(13) Pokuta pár liber
(14) Alastair Campbell
(15) Douglas Murray
(16) Dopis EU
ZDROJ: syrzdarma.cz
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi