JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

ŽIADNE ČAPUTOVEJ PROGRESÍVNE REČIČKY NEPREMAĽUJÚ FAKT, ŽE JE MATOVIČOVÝM SPOLUPÁCHATEĽOM

SLOVENSKO: Žiadne progresívne rečičky prezidentky Zuzany Čaputovej nedokážu premaľovať zjavný fakt, že sa stala spolupáchateľom Igora Matoviča. Aj keď jej ich napíše vrchný bojar Marián Leško.

Z koalície ani kameň na kameni

Podľa prieskumu agentúry Actly uskutočneného pre portály zoznam.sk a topky.sk by zo súčasnej vládnej koalície neostal kameň na kameni. Voľby by vyhral Pellegriniho Hlas s 22,5 percentami, čo je viac ako dvojnásobok pred druhým Smerom (10,5). Koaličná SaS by skončila tretia s 10,3 a OĽANO až štvrté s chabými 9,6 percentami. Ďalšia koaličná strana Sme rodina ledva naškriabala 9,5 percenta. A potom by sa do NR SR dostali už iba neparlamentné PS (7,4) a KDH (5,6).

Koaličná strana Za ľudí by ostala hlboko v poli porazených s hanebnými 3,7 percentami. Naopak, tesne pred bránami parlamentu so 4,9 percentami atakuje prekvapivý úspech Uhríkova Republika. Naopak, Kotlebova ĽSNS ostala na žalostných 2,9 percentách.

Zamilovanie a vytriezvenie z Matoviča

Pripomeňme si, že voľby 2020 vyhral Matovič s 25,02 percentami. Druhý bol Smer (ešte s Pellegrinim pod jednou strechou) s 18,29 percentami. Podľa dnešných prieskumov majú Smer a Hlas v súčte viac ako mal Smer vo voľbách. Z toho vyplýva iba jediný záver. Veľká časť Slovenska sa v roku 2020 zbláznila do Matoviča, no v roku 2021 z neho aj rýchlo vytriezvela.

Nielen médiá pracujú s prieskumami verejnej mienky. Oveľa detailnejšie a presnejšie čísla majú k dispozícii aj sami politici. Bez nich totiž neurobia na ulici ani krok a na Facebooku nenapíšu ani čiarku. O tom, že vládna koalícia je z pohľadu voličských preferencií v troskách, vedela v čase vymenovania „novej“ vlády aj prezidenta Zuzana Čaputová.

Hlinka von, Matovič dnu

Spanilá dáma z paláca vedela veľmi dobre, že iba od nej závisí osud Slovenska a aj to, ako skoro či neskoro sa zbaví pliagy nevyrovnanej psychiky Igora Matoviča. Nikto jej nemôže vyčítať, že v zhode s politickou realitou a rozložením mandátov v parlamente súhlasila s vymenovaním Eduarda Hegera za premiéra. Lenže hlava štátu sa rozhodla uprednostniť politické záujmy koaličných strán pred záujmami občanov a celej krajiny. Na jednej strane odmietla vymenovať za ministra práce Jozefa Hlinku. No na strane druhej neváhala urobiť z Matoviča ministra financií.

Všetci to vedia. Dokonca aj Zuzana Čaputová a zbor jej bojarov na čele s marxistom Mariánom Leškom, premaľovaným na liberála, že ak ostane členom vlády Matovič v akejkoľvek pozícii, v krajine bude panovať chaos. Prezidentka dokonca neváhala priznať, že treťotriedneho daňového podvodníka vymenovala za ministra len preto, lebo hrozil pád koalície. A s ním aj predčasné voľby.

Zuzana chcela hodiť Igorovi záchranné koleso

Potom je na mieste otázka, koho prezidentkou je pani Čaputová. Vládnej koalície alebo Slovenskej republiky? V tom je totiž obrovský rozdiel. Pani z paláca sa rozhodla byť prezidentkou najprimitívnejšej vládnej koalícii v dejinách Slovenska. A to bol kedysi podpredsedom parlamentu Jano Ľupták, no mal viac chochmesu, ako väčšina tejto koalície.

Ak by sa rozpadla súčasná koalícia, nestalo by sa nič, čo by poškodilo krajinu a jej občanov. Dokonca by to nevyhnutne nemuselo viesť ani k predčasným voľbám. V súčasnom parlamente existuje toľko variácií na vytvorenie novej väčšiny, že ich výpočet by prerástol rozumný rozsah tohto komentára. A pani prezidentka aj jej panáci okolo politruka Leška to dobre vedia.

Avšak jedna vec je niečo vedieť a iná niečo chcieť. Zuzana Čaputová zjavne chcela hodiť záchranné koleso Matovičovej koalícii. Tým sa stala jeho spolupáchateľom a nedokážu to prekryť ani premaľovať žiadne progresívne rečičky.

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/

Odeslat komentář