JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Zlodej odsúdil zlodeja. Erdogan: „Izrael je krutý teroristický štát“ Zabudol na najväčšieho teroristu sveta, USA

TURECKO: Turecký prezident sa vyjadril k izraelskému policajnému zásahu proti Palestínčanom pri mešite al-Aksá, pri ktorom bolo zranených viac ako 200 ľudí. Označil ho za útok na všetkých moslimov.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil piatkové strety medzi izraelskými bezpečnostnými silami a Palestínčanmi a označil Izrael za krutý teroristický štát, informovala agentúra AFP. V prejave, ktorý predniesol v sobotu v Ankare, sa Erdogan vyjadroval k izraelskému policajnému zásahu proti Palestínčanom pri mešite al-Aksá vo východnom Jeruzaleme, pri ktorom bolo zranených viac ako 200 ľudí. „Izrael, krutý teroristický štát, barbarsky a bez akejkoľvek morálky útočí na moslimov v Jeruzaleme, ktorých jediným záujmom je ochrana ich domovov a posvätných hodnôt,“ vyhlásil Erdogan.

Násilie v Jeruzaleme bolo „útokom na všetkých moslimov“, povedal Erdogan a dodal, že „chrániť česť Jeruzalema je povinnosťou každého moslima“. Turecký prezident vyzval všetky krajiny, najmä moslimské, aby zareagovali. Vyzval taktiež OSN, aby „zastavila toto prenasledovanie“.

„Dôrazne odsudzujeme ohavné útoky pri mešite al-Aksá, ktoré sa, bohužiaľ, uskutočňujú každý ramadán,“ napísal v sobotu Erdogan na Twitteri. „Za každých okolností budeme naďalej stáť po boku našich palestínskych bratov a sestier,“ prisľúbil. Približne 300 ľudí demonštrovalo v sobotu pred izraelským konzulátom v Istanbule na podporu Palestínčanov v Jeruzaleme. Protest zorganizovala provládna nadácia s názvom IHH, ktorá dohliadala na flotilu lodí, keď sa v roku 2010 pokúsila prelomiť izraelskú námornú blokádu pásma Gazy a dopraviť tam humanitárnu pomoc. Vzťahy medzi Tureckom a Izraelom sú odvtedy napäté a krajiny stiahli vzájomne svojich diplomatov.

 

Zdroj: https://www.extraplus.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář