JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Způsob, jak hacknout jakýkoli iPhone

Vestavěná zranitelnost procesorů chytrých telefonů a tabletů Apple umožňuje obejít jejich ochranu, informovala agentura pro kybernetickou bezpečnost Digitpol s odvoláním na čínský vývojový tým společnosti Pangu.

Je třeba poznamenat, že problém souvisí s procesory SEP (Secure Enclave Protection), které jsou zodpovědné za ukládání citlivých informací, včetně hesel a biometrických údajů.

K nabourání se používá exploit Checkm8, který obchází automatické uzamčení zařízení po deseti neúspěšných pokusech zadání hesla. V důsledku toho útočník získá příležitost získat kód k odemknutí zařízení. Odborníci upřesňují, že k hacknutí zařízení musí hacker získat fyzický přístup.

Podle odborníků nelze tuto chybu zabezpečení odstranit na softwarové úrovni.

Uživatelé se bojí nové funkce iPhonu

Nový operační systém chytrých telefonů iPhone iOS 14 má funkci rozpoznávání zvuků okolního prostředí, informoval americký technik Marques Brownlee.

V novém operačním systému bude možné aktivovat oznámení, která vás budou informovat o zvonku nebo požárním poplachu.

„Dejme tomu, že máte na uších sluchátka a v tu chvíli někdo zvoní na zvonek. Váš telefon se rozsvítí a dá vám o tom vědět,“ vysvětlil Brownlee s tím, že nové funkce iOS 14 budou užitečné zejména pro uživatele se sluchovým postižením.

 

Blogger však upozornil, že mobilní operační systém občas špatně analyzuje zvuky a někdy vytváří podivná upozornění. Marques ukázal, že na obrazovce jeho chytrého telefonu se několikrát objevilo oznámení, že někde poblíž teče voda.

„To by mohl být začátek hororového filmu 2020,“ napsal k příspěvku Marques.

„Víte, co by bylo opravdu děsivé? Kdybyste byli v místnosti sami a telefon vám sdělil, že někde poblíž pláče žena,“ připustili sledující v komentářích.

Uživatelé portálu Reddit si také stěžovali na nesprávné rozpoznávání cizích zvuků. Uživatel s přezdívkou u/spliffsandsunsets sdílel snímek obrazovky, který ukazoval upozornění na pláč dítěte, ačkoli v jeho domě nikdo nebyl.

V komentářích také poznamenali, že se to podobá hororovému scénáři.

„Možná. Prosím, ujistěte se, že jsem ráno naživu,“ zavtipkoval uživatel s přezdívkou u/spliffsandsunsets.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář