JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Zuzana a Greta? To je čistá extrémistická ľavica. Tá vždy, keď sa dostane k moci, tak ľuďom hrozia zákazy, regulácie, dozor, kontrola či dokonca totalita

Bývalý poslanec parlamentu Rafael Rafaj sa na sociálnej sieti kriticky vyjadril ku aktuálnej pracovnej ceste prezidentky SR Zuzany Čaputovej v Spojených štátoch. Zobral si pritom na mušku najmä jej vyjadrenia ku klimatickej kríze a potrebe zmeny v správaní celej spoločnosti.

Ku Čaputovej ekologickým vyhláseniam v New Yorku Rafael Rafaj dodáva, že išlo “prázdne tliachanie”. “Inak buď to bol kompilát prevzatý z Leyenovej prejavu, alebo je to už diagnóza týchto ľudí, totálne odtrhnutých od života aj od zrkadla, lebo inak by sa predsa do neho ráno nemohli pozrieť.”

“Musíme zmeniť náš životný štýl“ a k tomu blá blá blá… totožné, čo už v júli povedala Leyenová na grilovačke pred europoslancami, ktorú ju nakoniec zvolili za novú šéfku EK. Ako v Bruseli, aj v New Yorku – od slov k činom jeden svetelný rok.”

Rafaj ďalej komentoval slová prezidentky o “bezohľadných činoch voči tejto planéte”. “Základná otázka: Pani prezidentka, kto a čo spôsobili túto bezohľadnosť? S týmto si naša hlavu štátu hlavičku neláme… Veď stačia „trendy“ klíma frázy a potlesk je zaručený. Tak jej pomôžeme. Nebol to náhodou anglosaský a neskôr globalistický hodnotový systém založený na trhovom mechanizme, predtým otrokárstve a potom neokolonializme? Teda to zbožňované jadro nášho euroatlantického priestoru, na ktoré inak pani prezidentka nedá dopustiť a dvíha prštek aj pred veľvyslancami, aby sa ani o milimeter neodchýlili od blahorečenia Západu?”

Zuzana Čaputová vo svojom prejave uviedla, žepotrebujeme globálne definovať nové pravidlá a ich domáhanie“. “Samozrejme tiež globálne. Veď čo už nastolí účinnejšie globálnu vládu a globálneho policajta ako strach ľudí, napríklad z uškvarenia sa na našej modrej planéte? Ďalšia otázočka: To tu prosím chceme akože zaviesť akúsi odnož marxistickej politickej ekonómie alebo akúsi zelenú diktatúru osvietených? Ja nič, ja len muzikant, ale čo na to ujo Soros, ujovia Rockefellerovci, Rotchildovci a ďalších 147 rodín, ktoré ovládajú de facto finančný svet? Teda až na to jedno percento… (to majú v rukách Číňania),” reagoval Rafaj s tým, že prečo jednoducho Čaputová nepovie, že niekto má veľké brucho, je nenažratý, posadnutý hromadením majetku, bohatstva a moci, že žije v luxuse, správa sa tak? “Stačí poslať 150 ľudí na jeden ostrov a na svete bude blahobyt, aj malá uhlíková stopa.”

“Nie, to nesmieme. Preto nám všetkým Zuzana v New Yorku odkazuje, že “musíme zmeniť životný štýl“. Chápete? To vy, doma v paneláku si musíte v tej jednej kúpeľni stíšiť kohútik s teplou vodou, ale nie miliardár v siedmych kúpeľniach vo svojej vile na Malibu. To vy musíme ráno nasadnúť na bicykel alebo do autobusu a ísť do práce a nie zbohatlík, finančník, manažér, ktorí si sadnú do svojho vrtuľníka alebo prúdového lietadla, aby išli na úplne iný koniec sveta skontrolovať ako ide biznis a či včera zapli alarm vo svojom piatom luxusnom sídle… Lebo fakt neviem ako im túto zmenu ich zaslúžených návykov prikáže?”

Rafael Rafaj v komentári vyhlásil, že je zvedavý, ako Zuzana a Gréta dosiahnu „rýchlu a skutočnú zmenu politiky v tom, ako robíme biznis“… “To nie je o Bašternákovi, ani o Kočnerovi, ten svetový špinavý (aj ekologicky, samozrejme!) biznis robia oveľa väčšie a nebezpečnejšie ryby, milá Zuzanko.”

“No ak si ešte nejaké enviro a progres deťúrence, adolescenti a absolventi či pseudointelektuáli stále myslia, že progresívci, liberáli a Čaputová patria k európskej pravici či stredu, tak ste na trvalom omyle, a je mi vás úprimne ľúto, pretože toto je čistá extrémistická ľavica. Tá vždy, keď sa dostane k moci, tak ľuďom hrozia zákazy, regulácie, dozor, kontrola či dokonca totalita…”

“Nakoniec som si šetril ozajstnú perličku. „MUSÍME SA UISTIŤ (pozn.: po slovensky ubezpečiť), ŽE Z BOJA PROTI KLIMATICKEJ ZMENE BUDÚ MAŤ NAPOKON PROSPECH VŠETCI. BUDE TO ÚSPEŠNÉ IBA VTEDY, AK TO ZVÝŠI BLAHOBYT A DÔSTOJNOSŤ VŠETKÝCH ĽUDÍ, ŠPECIÁLNE TÝCH NAJVIAC ZRANITEĽNÝCH“. Jój, už mi chýbala nejaká tá ideologická multi-kulti neomarxistická floskulka. Čo tam po tom, že je to logický aj štylistický oxymoron? Čo tam po tom, liberálni súdruhovia, že je to kontraproduktívne, neautentické, nerealistické a nerealizovateľné!”

Dodal, že sa čuduje, že miliardári ešte tie extrémistické doľava točivé politické závity mastia svojimi miliónmi… “Práve liberálna dogma o trvale udržateľnom kapitalizme (trhu), blahobyt pre všetkých a podobné ideologicko-populistické nelogické floskuly živia falošné predstavy ľudí a nároky bankárov, globálnych koncernov a milióny akcionárov na stále vyššie a stabilné zisky! Svet, národy a štáty sú preto v takejto civilizačnej fatálnej kríze, lebo práve takéto typy tlčhubov sa predierajú do riadenia a rozhodovania a práve rovnako špekulatívne typy mamonárov hromadia jednu nulu k ďalšej na svojich účtoch.”

“Jediná zmena bude, ak o nás už nebudú rozhodovať nijaké nuly. Ani tie politické, ani tie trhové. Ale že planétu si musíme chrániť je fakt. Lebo my na rozdiel od tých horných 10-tisíc inú alternatívu na trvalý pobyt ani nemáme. Zatiaľ ešte môžme vyjadriť názor, ale po tej veľkej zmene… Neviem.”

cz24.NEWS / HSP

Odeslat komentář