JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Návod pro Binance

BINANCE

Burza Binance sídlí v Japonsku a dnes patří mezi nejoblíbenější směnárny kryptoměn. Na Binance můžete obchodovat s více než 100 kryptoměnami. Hlavní výhodou je jednoduchá registrace, přehlednost, nízké poplatky a možnost obchodovat velké množství kryptoměn. Ukážeme Vám, jak si založit účet a jak začít obchodovat.

Binance – spousta kryptoměn

Na burze Binance se obchoduje pouze s kryptoměnami, nelze vložit běžné peníze. Na Binance si pošlete Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum, které jste předtím nakoupili.

Jak se registrovat na Binance

Abyste mohli začít obchodovat na Binance, tak si musíte nejprve založit účet. Svůj účet založíte kliknutím ZDE. Tím se dostanete na stránky burzy a zde v horním pravém rohu klikněte na Register.

pastedGraphic.png

pastedGraphic_1.png

Vyplnte následujíci data:

– Váš email
– heslo
– heslo znovu
– Referral ID – jestli je tato kolonka prázdná, napište do něj: XTB4LO9Z

Následne zaškrtnite „Přečetl/a jsem si podmínky poskytování služeb společnosti Binance a souhlasím s nimi“ (“I agree to Binance’s Terms of Use”), čím potvrdíte, že súhlasíte s podmienkami používania stránky a kliknite na Register.

Na Vaši emailovou adresu přijde zpráva s linkem, na který je třeba kliknout. Tím si založíte svůj účet a můžete se přihlásit a začít s nastavením účtu. Do svého účtu se přihlásíte kliknutím na Login v horním menu.

Po přihlášení je nutné odsouhlasit “Safety Risk Notice”.

pastedGraphic_2.png

V dalším kroku důrazně doporučujeme nastavit dvoufázové ověření. Na výběr jsou dvě možnosti: Google Authenticator anebo SMS Authenticator. Každé přihlášení a výběr kryptoměn budete muset potvrdit, pro Vás to znamená zvýšenou bezpečnost.

pastedGraphic_3.png

A tím je registrace dokončena a můžete začít obchodovat.

Jak vložit vklad na Binance

Vklad na Binance provedete tak, že v horním menu kliknete na “Funds” a vyberete “Deposit”. Otevře se se Vám okno, jako je na obrázku níže, a vyberete si měnu, kterou chcete vložit. My jsme zvolili LTC Litecoin. Zobrazí se Vám veřejná adresa, na kterou pošlete kryptoměnu, v našem případě LTC.

Vzhledem k poplatkům za převod, doporučujeme vklad provádět v měně Litecoin. Litecoin pak směníte za Bitcoin a můžeme obchodovat. Druhou levnou metodou je provést vklad v měně Ehereum a obchodovat v měnových párech přímo s ETH.

pastedGraphic_4.png

Jak začít obchodovat na Binance

Pokud máte již na svém účtu prostředky, můžete začít obchodovat. Obchodování probíhá pod záložkou “Exchange”. Na výběr jsou možnosti Basic a Advanced. Možnost Advanced nabízí nástroje po pokročilejší analýzu. My si obchodování ukážeme na možnosti Basic, která je plně dostačující.

Směnárna Binance.com – poplatky, bonus a limity

Druh poplatkuHodnota poplatku
Za obchodování0,1 %
Maker0,02 %
Taker0,04 %
Za výběrrůzné

Binance si momentálně účtuje 0,1% poplatek z každého obchodu, což je jedna z nejnižších cen na trhu kryptoměnových směnáren. Tento poplatek je automaticky snížen všem, kteří nakoupili alespoň malé množství Binance Coin. Majitelům BNB je v roce 2021 poplatek snížen o 25 %, právě v těchto mincích se poplatky strhávají. Aktivní obchodníci navýšením VIP úrovně získají další slevy.

pastedGraphic_5.png

Stránka pro obchodování obsahuje několik grafů a tabulek. Vidíme zde aktuální ceny, historii obchodů atd. Chceme-li začít obchodovat, tak si nejprve vybereme v tabulce vpravo nahoře kryptoměnu, s kterou chceme obchodovat (BTC/ETH/BNB/USDT). Dále ve výběru kryptoměn pod ní vybereme měnu, kterou chceme za tuto kryptoměnu kupovat nebo prodávat. Měnu můžeme i vyhledat ve vyhledávacím políčku.

pastedGraphic_6.png

Pro obchodování jsou na výběr varianty Limit a Market.

U objednávky Limit si stanovíte cenu (Price) a množství (Amount) kryptoměny, které chcete koupit/prodat. Objednávku potvrdíte. Objednávka se nyní zařadí do seznamu, kde čeká na svého zájemce. Poté, co ji někdo přijme, je objednávka zrealizovaná.

U objednávek Market si nastavíte pouze množství kryptoměny, kterou chcete koupit nebo prodat. Objednávka Market se hned zrealizuje za uvedenou cenu.

Poslední možností jsou objednávky Stop-Limit. Objednávka Stop-Limit slouží k nákupu nebo k prodeji kryptoměny, když její kurz dosáhne určité hodnoty. U objednávky si nastavíte kurz (Stop-Price), při kterém dojde k aktivaci objednávky. Po aktivaci se z objednávky stává příkaz Limit.

pastedGraphic_7.png

Množství kryptoměn, které si na burzu můžete vložit a držet na účtě není limitované. Bez vložení údajů pro ověření vaší identity si můžete vybrat maximálně 2 BTC za jeden den. K navýšení limitů je třeba provést ověření totožnosti.

Údaje pro ověření totožnosti na Binance burze

  • Země pobytu
  • Jméno a příjmení
  • Datum narození
  • Adresa bydliště
  • Fotografie osobního dokladu
  • Selfie fotografie

Po schválení verifikace, které probíhá do 60 minut, se váš limit pro výběry navýší na 100 BTC / den.

Přesun kryptoměn z Binance na peněženku

Výběr z Binance na peněženku provedete tak, že v horním menu kliknete na “Funds” a vyberete “Withdrawals”. Otevře se Vám okno, jako je na obrázku níže a vyberete si měnu, kterou chcete poslat na peněženku. My jsme zvolili LTC Litecoin. Zobrazí se Vám okno, kam napíšete adresu Vaší penženky, na kterou si pošlete kryptoměnu, v našem případě LTC. Potvrdíte tlačítkem “Submit”.