JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V 15 krajinách majú hromadne zaviesť sledovacie imunitné pasy COVI-PASS (VIDEO)

Vďaka kúzelnej internetovej mémovej kultúre bude väčšina mileniálov poznať slávnu úvodnú scénu z filmu Casablanca z roku 1942, kde dvaja policajti zastavujú civila v „starej maurskej časti“ nacistami okupovaného francúzskeho Maroka a žiadajú od neho jeho „papiere“.

Keď osoba nevie predložiť požadované dokumenty, odvádzajú ju preč. Odvtedy sa filmový dialóg používa ako obľúbený odkaz na všadeprítomnú ruku štátu, ktorý je teraz na prahu získania takej kontroly nad pohybom ľudí, že pri nej blednú aj drsné nacistické metódy.

Nový digitálny pas pre COVID-19

Britská spoločnosť pre kybernetickú bezpečnosť v spolupráci s niekoľkých technologickými firmami zavádza v 15 krajinách sveta takzvaný COVI-PASS. Ide o „digitálny zdravotný pas“, ktorý bude obsahovať históriu vašich testov na COVID-19 a ďalšie „relevantné zdravotné informácie“.

Podľa webovej stránky spoločnosti je cieľom pasu „bezpečný návrat do práce“ a obnovenie „sociálnych kontaktov“, vďaka tomu, že úradom poskytuje „aktuálne a overené informácie o vašom zdravotnom stave“.

Tieto ciele odrážajú aj ciele Billa Gatesa, ktoré vyhlasuje od začiatku obmedzení pohybu, súvisiacimi s COVID-19.

V úvahe, ktorú Gates napísal v apríli, vyjadruje tento softvérový expert a filantrop svoju podporu drastickým opatreniam, prijatým v reakcii na vírus a, podobne ako mafiánsky šéf zo starej školy, navrhuje riešenia tohto zámerne vytvoreného problému.

Iróniou je, že Gates sa vyslovuje za zavedenie hromadného sledovania a sledovacej technológie v USA, hovoriac, že Spojené štáty nemôžu teraz nasledovať príklad Nemecka.

Ďalej propaguje výhody „dobrovoľného prijatia digitálnych nástrojov“, aby sme si „pamätali, kde sme boli“ a mohli sa „rozhodnúť povedať o tom každému, kto sa príde pýtať na naše kontakty.“

COVI-PASS sľubuje fungovať ako digitálny zdravotný pas, umožňujúci užívateľom, považovaným za neinfekčných, okrem iných privilégií aj navštevovať verejné zhromaždenia.

Ďalej Gates predpovedá, že schopnosť navštevovať verejné podujatia bude v blízkej budúcnosti závisieť od objavenia účinného lieku. Pesimistický však zostáva v tom, či bude akýkoľvek taký liek v krátkom čase natoľko dobrý, aby umožnil ľuďom „cítiť sa bezpečne a ísť znovu von“.

Tieto varovanie multimiliardára dokonale zapadá do vyhlásených cieľov už zmieneného COVI-PASS-u, ktorého vývoj prebieha aj v spolupráci so spoločnosťou Redstrike Group.

Je to poradenská firma pre športový marketing, spolupracujúca s anglickou Premier League a jej projektom Restart na analýzu predaja vstupeniek, ktoré majú byť dostupné len ľuďom s negatívnym testom na vírus.

VST Enterprises sa stáva virálnou

Spoločnosť VST Enteprises Ltd (VSTE) vedie 31-ročný podnikateľ Louis-James Davis, ktorý len celkom nedávno odišiel z postu „veľvyslanca pre vedu a technológie“ v africkom Zimbabwe.

Teraz sa má sústrediť na rolu v iniciatíve OSN pre spoluprácu nazvanú SDG (Udržateľné ciele rozvoja), pozostávajúcu z radu „kyberneticko-technologických projektov vo všetkých 193 členských štátoch Organizácie spojených národov“.

Tie budú využívať rovnaké patentované technológie VCode a VPlatform, podporujúce COVI-PASS, ktoré budú údajne riešiť problémy ako sú nelegálna ťažba a falšovanie.

Táto „tretia generácia“ technológie čiarového kódu prekonáva, podľa Davisa, obmedzenia staršej „druhej generácie“ verzií ako sú QR-kódy.

„Dátové a citlivé informácie oskenované alebo uložené buď v QR-kóde alebo čiarovom kóde sa dajú hacknúť a vo svojej podstate nie sú bezpečné,“ tvrdí Davis, „takže sú ohrozené údaje a osobné detaily.“

Tieto a ďalšie chyby najrozšírenejších „dištančných aplikácií“ využila spoločnosť VST Enterprises na to, aby sa dostala k veľkým kontraktom vládneho a súkromného sektora.

Tuto si môžete pozrieť krátke informačné video v angličtine, ako tento COVI-PASS prezentujú.

https://youtu.be/bh0EkEZMA90

 

Stratégia sa podľa všetkých meradiel ukázala byť nesmierne úspešná.

VST sa teraz teší silnej priazni najvyšších kruhov britskej vlády, čoho dôkazom je dôrazné odporúčanie bývalej premiérky Theresy Mayovej, vynímajúce sa na webovej stránke COVI-PASS-u.

Ešte praktickejšie je, že VST má teraz priame partnerstvo s vládou Veľkej Británie a zaistené kontrakty na umiestnenie svojej technológie v 15 krajinách, ako sú Taliansko, Portugalsko, Francúzsko, India, USA, Kanada, Švédsko, Španielsko, Južná Afrika, Mexiko, Spojené arabské  emiráty a Holandsko.

V máji podpísala VST dohodu s medzinárodnou technologickou firmou, zameriavajúcou sa na digitálne zdravie a vlastníkom COVI-PASS-u, Circle Pass Enterprises (CPE).

Podľa tejto dohody sa má začleniť technológia VCode od spoločnosti VST do biometrických „pasov“, ku ktorým sa dá dostať prostredníctvom mobilného telefónu, alebo sa farebne rozsvieti prívesok na kľúče na znamenie toho, že nejaká osoba bola testovaná negatívne, pozitívne alebo jej bol odopretý vstup na verejné miesta.

Technológia VCode®, ocenená „Pečaťou výnimočnosti“ EÚ, zabezpečí, aby sa k všetkým našim najcitlivejším osobným a zdravotným informáciám mohli na diaľku dostať úrady.

Chúlostivé a potenciálne nebezpečné osobné stretnutia sa tak obídu bez polície či iných príslušníkov silových zložiek.

Nafukovanie príbehu

Obavy z hrozby digitálneho zdravotného pasu pre slobodu a súkromie boli zatiaľ prinajlepšom vlažné a zdá sa, akoby sa svet už zmieril s tým, že podobné plnoprávne metódy kontroly obyvateľstva budú jednoducho životným faktom.

Hoci nás k tomuto spôsobu uvažovania do značnej miery rozhodne priviedla pandémia koronavírusu, kampaň za štandardizáciu tohto typu orwellovského uchopenia moci prebieha už veľa rokov.

No a v popredí jej uvádzania do života nie je opäť nikto iný ako sám Bill Gates – ktorého mnohé médiá z príbehov, súvisiacich s týmito opatreniami, akosi záhadne vynechávajú.

V roku 2016 bol vo švajčiarskom Davose spustený projekt INFUSE (Inovácia pre zvýšenie, meranie a spravodlivosť očkovania).

Program vyvinula organizácia GAVI (Vakcínová aliancia), financovaná Nadáciou Billa a Melindy Gatesovcov, požadujúca v širšej iniciatíve ID2020 s partnermi ako sú Rockefellerova nadácia a Microsoft digitálny zdravotný občiansky preukaz pre deti.

V nedávnom rozhovore sa zástupca riaditeľa nadácie Billa a Melindy Gatesovcov Hassan Damluji vysmial z predstavy, že by pandémia COVID-19 nejako ustupovala a dokonca varoval, že sa, naopak, „blíži tretia vlna“.

Jeho poznámky boli špeciálne cielené priamo na regióny, na ktoré za nadáciu dohliada, ako sú Stredný východ a časti Ázie a ktoré, ako zdôraznil, budú centrom ďalšej vlny.

Celkom nedávno sa Damluji angažoval „v päťročnom fundraisingovom cykle pre GAVI“, snahe vedenej Saudskou Arábiou, ktorej investíciu pochválil ako silný „signál, ktorý sú ostatní povinní nasledovať“.

Záver

Svoj úvodník Gates uzatvára prirovnaním k 2.svetovej vojne, keď uvádza, že zmienený konflikt bol „určujúcim momentom generácie našich rodičov“ tak, ako je pandémia COVID-19 určujúcim momentom tej našej.

Tým chcel naznačiť tým, že práve prebiehajúce zmeny sa podobajú porážke Tretej ríše silami Spojencov. Samozrejme, až na to, že očkovacie pasy či digitálne zdravotné certifikáty znejú presne ako to, čo si najviac želal Hitler.

Napokon, nezakladala sa myšlienka nadradenej rasy na úvahách o lepšom zdraví a vitalite v porovnaní s domnele chorými a nespôsobilými?

Je ťažké namietať proti predstave, že univerzálny zdravotný pas nie je nič iné, než konečné naplnenie tej dystopickej nočnej mory.

 

Překlad: badatel.net

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář