JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Pavel Novotný odsunul českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka bokem a převzal řízení zahraniční politiky, napsal čínskému ministru zahraničí Wangovi sprostý a vulgární dopis, který otiskla dokonce i média na Taiwanu! Čínský ministr prý má poslat Petříčkovi na ministerstvo omluvný dopis, a to prý FOFREM! Pavel Novotný v dopisu naznačuje, že jedná v zastoupení českého ministra zahraničí, který prý má na Peking stejný názor jako Novotný, ale musí držet hubu! Na oficiálních stránkách českého ministerstva zahraničí není ani po týdnu žádné tiskové dementi a Peking prověřuje, jestli Pavel Novotný opravdu pracuje v zastoupení českého ministerstva zahraničí!

ČESKO: Neskutečná ostuda české zahraniční diplomacie pokračuje dalším skandálem. Starosta městské části Praha – Řeporyje Pavel Novotný (ODS) poslal skrze čínské velvyslanectví v Praze ostrou demarši čínskému ministru zahraničí Wang Yi, aby se okamžitě omluvil České republice za vyhrožování, že za návštěvu Miloše Vystrčila na Taiwanu zaplatí vysokou cenu. Čínský ministr zahraničí se prý má “FOFREM” omluvil a dodat omluvný dopis na stůl českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka [1].

Ten prý má naprosto shodný a stejný názor na chování Číny, ale musí prý držet hubu, kvůli dohodám s Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. Dopis svým stylem připomíná diskusní chat na českých zpravodajských webech, vulgární a anglické sprosté výrazy lemují celý dopis způsobem, až si jeden myslí, že jde o vtip, ale ve skutečnosti je to myšleno naprosto vážně. Pavel Novotný v dopisu, který již otiskl v anglickém a rovněž čínském překladu i taiwanský list Taiwan News, otevřeně naznačuje, že píše jménem českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, na jehož stole má čínská omluva přistát do 24 hodin.

Omluvte se a fofrem! Pavel Novotný zaútočil na čínského ministra zahraničí Wanga

Dopis, který je datovaný 31. 8. 2020 na hlavičkovém papíře řeporyjské radnice, lze chápat jako dopis psaný v zastoupení českého ministra zahraničí, na nějž je v dopise odkazováno. Na oficiálních webech a sociálních platformách ministra zahraničí není k dnešnímu dni, tedy k 7. září 2020, naprosto žádný distanc, žádné oficiální dementi, žádné vyjádření ministra zahraničí, že se distancuje od soukromé aktivity Pavla Novotného, že s tím nemá nic společného, prostě do dnešního dne není nikdo žádná reakce českého ministerstva zahraničí. Pavel Novotný může samozřejmě přehánět, ale vzhledem k tomu, že české ministerstvo zahraničí se ani týden po incidentu od Novotného dopisu nedistancovalo, je opravdu možné, že Pavel Novotný jednal v zastoupení Tomáše Petříčka, který nemohl proti Číně vystoupit, a tak se toho ujal právě řeporyjský starosta. Musíme si totiž všimnout jedné zásadní věci.

Starosta z Řeporyjí napsal čínskému ministrovi dopis jménem Tomáše Petříčka?

Pavel Novotný nechce, aby se Peking omluvil na adresu řeporyjské radnice, nebo v obecné a ne doslova adresné rovině, ale přímo v dopise uvádí, že omluva musí do 24 hodin přijít na stůl českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, a to fofrem. A přímo v dopise je uvedeno, že ten má na to stejný názor, ale musí držet hubu a krok s Pražským hradem a s Andrejem Babišem. A toto už není legrace. Dopis, který otiskla i média na Taiwanu, se totiž přímo odkazuje na českého ministra zahraničí, a ten za celý týden nebyl schopen na webové stránky českého ministerstva zahraničí [2] zavěsit tiskové prohlášení a dementi k výrokům Pavla Novotného v dopise. Tomáš Petříček si přitom ve stejný den, tedy 31. 8. 2020, předvolal [3] na kobereček čínského velvyslance v Praze, a to právě kvůli Wangovým výrokům a hrozbám. Celé to potom dává dojem, že Tomáš Petříček a Pavel Novotný na tomto dopise spolupracovali.

Kopie dopisu Pavla Novotného čínskému ministru zahraničí

Znovu se ukazuje, jaká tragédie postihne národ, pokud je do funkce ministra zahraničí dosazen naprostý diplomatický amatér a slabá persona, protože nejenom, že naprosto nereaguje na situaci, kdy se někdo zaštiťuje jeho jménem v soukromé politické akci proti Číně, ale nikdo z české diplomacie tuto situaci neřeší ani za Petříčka. Jinými slovy, můžeme říkat, že český ministr zahraničí je diletant, ale nemůžeme to asi říkat o celém českém diplomatické sboru.

Jenže, jak sami vidíte, ani ten vůbec nijak proti Pavlovi Novotnému nevystupuje, nejsou vysílána žádná dementi, celý Černínský palác zarytě mlčí, až to jednomu připadá, že to není náhlá a soukromá hurá akce Pavla Novotného, ale že ten dopis napsal svým jménem na objednávku právě českého ministerstva zahraničí, které otevřeně nechce Čínu kritizovat, ale vnitřně chtějí Čínu odsoudit stejně, jako to napsal Pavel Novotný.

Ani po týdnu se Tomáš Petříček od informací v Novotného dopisu nedistancoval! A Peking už tuší, proč!

Pokud by se kdokoliv zaštiťoval jménem ministra a třeba my bychom v redakci Aeronetu sepsali dopis např. šéfovi NATO Jensi Stoltenbergovi, a napsali bychom do dopisu, že stejný názor má i ministr obrany ČR, a že chceme od NATO a fofrem např. omluvu Srbsku za bombardování Jugoslávie v roce 1999, tak si můžete vsadit, že do několika minut by na webu českého ministerstva obrany viselo dementi, kde by se ministr od našeho dopisu distancoval, že s tím nemá nic společného. Jenže, v případě Pavla Novotného si všimněte, že od Tomáše Petříčka žádné dementi nepřišlo ani po týdnu.

Tomáš Petříček, ministr zahraničí ČR

A všimli si toho i v Číně. Peking dopis opravdu obdržel, zatím na něj oficiálně nijak nereagoval, ale čínské velvyslanectví podle našeho zdroje čeká na tiskové dementi Černínského paláce a kontrolují několikrát denně web českého ministerstva zahraničí. A jelikož uběhlo již 7 dní, je velmi pravděpodobné, že žádné dementi nebude a Peking pochopí, že Pavel Novotný ten dopis napsal na objednávku a v zastoupení Tomáše Petříčka.

Česká diplomacie v očích Pekingu se stane směšnou groteskou, pokud nepřijde dementi přímo od Petříčka

Čína za to samozřejmě nevyhlásí ČR válku, ale pouze se tím potvrdí, že česká diplomacie je méně než mokrý hadr na otírání bot, protože Číňané pochopí, že skutečnou diplomatickou reakci neumí obstarat Černínský palác, ale musí to zařídit řeporyjský starosta. Čína tak ztratí i poslední zbytky respektu k ČR, což samozřejmě odnesou české ekonomické zájmy, české firmy a investice v Číně. Peking si uvědomí, že českou zahraniční politiku a diplomacii neřídí Praha, ale americké ministerstvo zahraničí, Mike Pompeo, jeho notičky a nějací starostové v Praze.

Česká republika, která měla donedávna dveře do Číny otevřené, postupně o čínské trhy a příležitosti v Číně přijde. Místo nich ale žádná náhrada nebude, abychom se mohli utěšovat, že když to nepůjde v Číně, budou Češi podnikat v Americe. Jenže, Amerika nenabízí laciná pracovní místa, vysokou efektivitu a produkci práce, nenabízí ani trh s miliardou obyvatel, kteří na rozdíl od Američanů nečelí krizi a osobním bankrotům.

Wang Yi, čínský ministr zahraničí

Čína se postupně stává novou světovou mocností č. 1 a česká diplomacie to znovu nechápe, že globální procesy řízení právě likvidují americký světový systém Pax Americana, který nepřežije konec roku 2020, protože spolu s počátkem občanské války v USA, která je na spadnutí, dojde i k redefinování bezpečnostních garancí ve světě, kde hlavním lídrem světové bezpečnosti se stane Čína. Peking má nejen jaderné zbraně, ale i vlastní kosmický program, dávno už to není asijská montovna nevalné kvality, čínská města jsou jako z budoucnosti a takový New York působí v porovnání s moderními čínskými městy jako obstarožní památková rezervace a muzeum starožitností.

Čína nepotřebuje Českou republiku, ale nedovolí politikům z ČR ohrožovat politiku jednotné Číny. Pokud budou tyto procesy pokračovat, budou důsledky pro ČR opravdu děsivé. Čína v roce 2020 už má velmi silnou pozici na globálních trzích a myslet si, že ČR si pomůže, když naskočí na loď potápějícího se Titanicu s názvem Pax Americana, je projev šílenství, ale rovněž diletantismu a sebevražedných sklonů české diplomacie, která zachraňuje Izrael, bojuje za Jeruzalém, ale přitom likviduje celý český národ.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář