JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Afghánec v Rakousku u hranic s Českem zabil člověka, je na útěku

ČESKO / RAKOUSKO: Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si v pondělí vyžádal incident v hornorakouské obci Wullowitz u českých hranic. Afghánec v místní ubytovně pro žadatele o azyl pobodal jejího zaměstnance. Následně zabil řidiče a jeho vozem ujel. Jihočeská policie nasadila do pátrání vrtulník s termovizí. Pachatel je nebezpečný a ozbrojený nožem.

Podle rakouského serveru oe24 je pachatelem třiatřicetiletý Jamal Ali Achmad, který v pondělí odpoledne zaútočil nožem na pečovatele v azylovém centru. Zraněného muže musela do nemocnice v Linci transportovat helikoptéra.

Pachatel se po potyčce vydal na útěk a na nejbližší silnici ubodal k smrti řidiče, kterému ukradl hnědý automobil Citroen C3 s poznávací značkou FR-640K a odjel s ním. Podle policie zatím není jasné, proč muž na pečovatele zaútočil.

Podle prvních informací ale Achmad v azylovém zařízení nebydlel. Rakouská policie v českém příhraniční vyhlásila rozsáhlé pátrání, do kterého se zapojil i vrtulník. Rakousko nasadilo do akce také speciální jednotku Cobra.

„V přímé souvislosti s pátráním po nebezpečném pachateli cizí státní příslušnosti, který v rakouském Wullowitzu pobodal jednu osobu a druhou zavraždil, byla na území Jihočeského kraje přijata opatření. Pachatel užívá vozidlo Citroen C3. Směr útěku je neznámý,“ řekl mluvčí policie Milan Bajcura.

„Žádáme lidi, pokud by viděli citroen C3 s rakouskou značkou, aby nás informovali,“ dodal.

Česká policie nasadila do pátrání rovněž vrtulník s termovizí a posílila hlídky na jihu Čech u hranic s Rakouskem. Není jasné, zda uprchl do Česka, či do rakouského vnitrozemí. Rakouská policie varovala veřejnost, aby se měla před pachatelem na pozoru, protože je velmi nebezpečný a ozbrojený nožem.

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka zatím bezpečnostní složky nemají žádné informace o tom, že by se Afghánec pohyboval na území ČR.

Hornorakouská obec Wullowitz leží na hranici s Českem, asi dva kilometry od Dolního Dvořiště.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář