JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ako Hamas odstavil Izraelský protiraketový systém Iron Dome. A to sa ešte nezapojil Hizballáh

IZRAEL: Iron Dome je napriek tomu, čo píšu naše média, v koncoch. Hamas použil zaujímavú taktiku. Zahltil systém tak, že už nestíha reagovať, dosiahol úroveň svojej „saturácie“. A takto vyzerajú dôsledky (TU).

Takže sme empiricky zistili, že na odstavenie Iron Dome v Izraeli treba cca niečo cez 3000 rakiet alebo cca 1 milión USD. Pre Hamas to bolo v časovom vyjadrení asi 6 dní.

Čo môžeme očakávať po zlyhaní obranného systému? Predpokladáme nasadenie rakiet Qassem.

Čo táto raketa dokáže? Mala by niesť nálož o sile 400 kg TNT a údajne dosahovať hypersonickú rýchlosť (o čom je možné vzhľadom na vizuál rakety pochybovať).

Zrejme práve kvôli tejto zásadnej bezpečnostnej diere na strane Izraela okamžite zasadla Bezpečnostná rada OSN, ktorej zasadnutie v čase písania článku beží online (link TU a TU).

Koľko rakiet môže mať Hamas? 10, možno 12tisíc? Čo ak ich všetky vypália? Budú hádzať kamene a púšťať balóny, keď im dôjdu? Pravdepodobne je pravda inde.

Hamas za 6 dní vypustil cca 583 rakiet denne, čo je asi 5x viac ako Hizballáh v roku 2006. To všetko za krátkych 15 rokov. O koľko je dnes Hizballáh silnejší ako Hamas? Predpoklad je asi 10x.

Môže mať teda okolo 100.000 rakiet v lepšej konfigurácii ako Hamas. Ak malý braček Hamas pod iránskym patronátom dokáže úplne zamestnať Iron Dome, čo s ním urobí jeho starší brat Hizballáh?

Uvidíme v najbližších dňoch. Alebo teda, dúfajme, že už nič neuvidíme. Aj keď nič tomu nenasvedčuje. Izrael totiž naďalej bombarduje rezidenčné časti Gazy (video video). Svet sa evidentne zbláznil.

 

Autor: Peter Weis, člen odbornakomisia.sk

Zdroj: https://akw.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář