JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Alláh Afghánským muslimům nepomůže, má je na háku. Proto všichni chtějí do Evropy. Totéž jako polovina Afriky

AFGHÁNISTÁN: Očekává se další vlna afghánských běženců, kteří si chtějí udělat bufet z Evropy. Situace v Afghánistánu signalizuje, že kdo uteče, ten vyhraje.

Američanů tam již zůstalo jenom přes 8 000, několik tisíc kontraktorů CIA, a skupinky zoufalců z NATO, včetně česko – moravských armádních bivojů. Proto se rozjíždí v Absurdistánu divoká párty.
Všichni se vraždí navzájem, do karet jim kouká také koronavirus, a probíhá nekonečný festival bídy. Prostě hutný nářez, píše František Roček v jízlivém komentáři.

Afghánské oficiální ozbrojené síly se chlubí, že tam zabili 4, jinde 19 Talibanců nebo magorů z Islámského státu. Ale také se lidé dozvídají, že nejméně 8 vojáků afghánské národní armády bylo v pondělí (20.7.) odpoledne zabito při výbuchu sebevražedného auta v Maidanu Wardaku. Při útoku, který se zaměřil na konvoj vojenských sil v okrese Sayed Abad, v nebezpečném regionu západně od Kábulu, bylo kromě toho zraněno devět dalších vojáků. Taliban se přihlásil k atentátu a uvedl, že jde o odvetu za „afghánské nálety na civilisty“.

Z velitelů mrtvoly

Darya Khan Talash, šéf policejní policie v okrese Surobi v provincii Paktika, byl v neděli (19.7.) ráno zabit při výbuchu nastražené miny. Spolu s ním do islámského nebe odletěli ještě 3 další muži.
V Zabulu byl v sobotu (18.7.) zabit nastraženou minou také Sahib Jan, šéf okresní policie v okrese Nawbahar. K incidentu došlo v okrese Shahr-e-Safa, když jeho vozidlo narazilo na nálož. Při výbuchu byli zraněni další čtyři policisté.
Migrační motivace
Migrační vlně směr Evropa se nevyhneme nejen kvůli netolerantnímu Tálibánu, ale i proto, že (jak uvedl afghánský prezident Ashraf Ghani) 90 procent populace v zemi žije pod hranicí chudoby s příjmem sotva ve výši 2 $ denně.
A lépe nebude, protože kdo z Afghánistánu uteče, vyhraje. Neboť „žije“ jenom ten, kdo maže, aneb korupce v Afghánistánu zakořenila do té míry, že dokonce došlo ke zneužití fondů na pomoc proti koronaviru. Samozřejmě přitom byly potichu pod rukou prodávány plicní ventilátory určené pro těžce nemocné.
Koncem týdne afghánská nezávislá komise pro lidská práva spočítala: Za posledních devět měsíců, že přišlo o život 170 lidí, když proběhlo 17 cílených a sebevražedných útoků na věřící i imámy mešit. Proč? Některým džihádistům se zdá, že oběti nebyly dostatečně ideologicky vyspělé. Zpráva obsahuje údaje o útocích od 17. října 2019 do 13. července 2020.
Podle komise jsou mezi zabitými také čtyři děti. Kromě toho 272 dalších lidí bylo zraněno.
Zpráva např. uvádí, že minulý měsíc Talibanci umučilil Shaikha Hussaina, imáma mešity ve vesnici Kohna Masjid v okrese Dahana-e-Ghori v provincii Baghlan. Taliban nemohl vydýchat, že se imám zúčastnil pohřbu místního policejního velitele.
Ale veselo je i při sousedských rozmíškách. Na webu agentury Khaama Press se v neděli 19. 7. objevila zajímavá zprávička o tom, že došlo ke srážce mezi dvěma rodinami v severní provincii Baghlan v Afghánistánu.
Po střetu zůstali mrtví nejméně 4 lidé a nejméně 6 dalších bylo zraněno.  Proč se pohádali? Zúčastněné rodiny mají média na háku, takže nic nevíme. Oficiální místa téměř neoficiálně naznačují, že „ozbrojení jednotlivci jsou aktivní v oblasti, kde došlo ke střetu mezi oběma rodinami.“
Tato formulace naznačuje, že došlo k rozmíšce mezi dvěma gangy nebo nějakými aktivistickými skupinkami.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář