JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký Pentagon si nechá vyrábět vakcíny na Covid-19 v bývalém československém závodě SEVAK v Bohumili u Prahy, americká farmaceutická společnost Novavax podepsala kontrakt s americkým ministerstvem obrany na 10 milionů dávek zkušební vakcíny NVX-CoV2373, veškerá produkce půjde výhradně do USA! Co se stane, když veškeré testy v ČR bude zajišťovat stát? Všechny státní laboratoře budou mít rázem jediného generálního dodavatele materiálu ze zahraničí! Stát bude nakupovat vakcíny vyrobené v Česku od Američanů z USA pro celou republiku? Tohle je plán?

ČESKO: Situace v České republice se začíná nebezpečně podobat ukrajinskému modelu bizarních operací a manipulací s vakcínami a výrobními kapacitami někdejších socialistických podniků, které byly špičkami ve svém oboru před rokem 1989, ale potom se dostaly podivnými cestami do rukou amerických farmaceutických firem, které jsou pupeční šňůrou napojené na americkou armádu, armádní výzkum bojových virů, látek a chemicko-biologických sloučenin.

Americké ministerstvo obrany, budova Pentagonu

Ministr zdravotnictví ČR dnes oznámil [1] opětovné zavedení antivirových opatření v ČR, včetně nošení roušek na vybraných místech, ale tohle není to zásadní, čeho bychom si měli všímat. Teď už se vůbec nehraje o nějaké hadry na obličejích, ale v ČR se rozpoutal zákulisní boj o generálního dodavatele vakcín, testů a dalšího materiálu pro potřeby státních testovacích laboratoří, kterými Andrej Babiš chce z trhu vytlačit soukromé laboratoře, jako je např. laboratoř Tilia Labs mediálně známé mikrobioložky MUDr. Soni Pekové.

Andrej Babiš si stěžuje, že soukromé laboratoře v ČR testují “na kšeft”

Andrej Babiš včera v médiích ostře kritizoval [2] ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, že plán na vybudování státních laboratoří na testování virů jde strašně pomalu, lidé prý jsou nespokojení, protože soukromé laboratoře v ČR testují velice pomalu, přičemž úmyslně prý proces zpomalují, aby cena za provedení testu na Covid-19 zůstala na vysoké úrovni, jinými slovy nepřímo obvinil soukromé laboratoře z pokřivování hospodářské soutěže a de facto ze spiknutí, z vytvoření kartelových dohod atd. Andrej Babiš uvedl, že považuje za nemorální, aby si z testování na Covid-19 dělaly soukromé společnosti business.

Andrej Babiš, premiér ČR

Sorry jako, ale ty soukromé laboratoře neprovozují charitu, pane Babiši. Ty laboratoře jsou komerční projekty a jejich cílem je profit, ne dobročinnost, ani veřejná služba. Tento argument od Andreje Babiše zní nelogicky, musí přece vědět, že soukromé laboratoře jedou “na kšeft”, protože jsou to podnikatelské subjekty. Pokud jde o pomalost testování, tak to je způsobeno právě tím, že v ČR je málo laboratoří na testy, které by ten nápor zvládaly. Rozhodně se testování nezrychlí tím, že vzniknou státní laboratoře zřízené při jednotlivých státních nemocnicích v ČR, obvykle fakultních.

Státní laboratoře nezrychlí testování, naopak může vzniknout naprostý kolaps

Pokud státní laboratoře budou pro občany zdarma, testy např. budou hrazeny ze zdravotního pojištění, potom dojde k tzv. Gulliverovu efektu, tedy malá krize nedostatečné kapacity v soukromém sektoru malého počtu soukromých laboratoří přeroste do obří krize kolapsu státních laboratoří, do kterých se navalí stovky tisíc zájemců, mnozí ze zvědavosti, protože to bude platit stát, bude to ze zdravotního pojištění, takže státní laboratoře zkolabují. V komunistické Číně, kde mají tisíce státních nemocnic, drtivou většinu testů provádí soukromé čínské firmy a soukromé laboratoře, protože státní laboratoře by se zhroutily pod enormním návalem.

Testování v soukromé laboratoři

Jenže, Andrej Babiš není idiot, nemyslete si, že je naivní diletant, který neví, že státní laboratoře žádné urychlení testů nezařídí. Toto urychlení zařídí jediná věc, a tou je konkurence na trhu, tedy rozvoj co největšího počtu soukromých laboratoří, které se budou předhánět nízkou cenou za test a rychlostí provedení testu. To je jediný návod na zrychlení testů. Takže, proč Andrej Babiš ze sebe dělá naivku a plácá nesmysle o tom, že státní laboratoře budou testovat občany rychleji?

Záminka pro vznik státních laboratoří ve skutečně sleduje plán na vyhlášení tendru na generálního dodavatele vakcín pro českou vládu a státní pojištěnce

Ano, jedná se prostě o politické a mediální tance na téma vytvoření generálního dodavatele vakcín a materiálů se státní licencí v souvislosti s pandemií na území ČR pro všechny státní pojištěnce, ale dost možní i pro všechny občany. To je ten skutečný důvod těch řečí o tom, že je potřeba urychleně vytvořit a vybudovat státní laboratoře na testování, protože nemůžete vyhlašovat tendr na generálního dodavatele vakcín a dalšího materiálu pro státní laboratoře, když ty laboratoře ještě neexistují.

Adam Vojtěch tyhle nuance a souvislosti nechápe, on je mladý, nezkušený, nemá kádrové vyprofilování, neprošel podnikovými procesy řízení, nechápe konceptuální procesy. Právě proto se Andrej Babiš na něj včera rozčílil, že to nezvládá, že státní laboratoře vznikají pomalu, jak je to možné a dokonce se začalo proslýchat, že Adam Vojtěch to má nahnuté, protože na tyto věci opravdu nemá kádrové předpoklady. Andrej Babiš totiž nelení a maká.

Andrej Babiš měl totiž už 12. června tohoto roku jednání se zástupci americké farmaceutické firmy Novavax, která právě získala [3] kontrakt od Pentagonu, tedy amerického ministerstva obrany, na dodávku 10 milionů dávek kandidátní vakcíny NVX-CoV2373 proti viru Sars-Cov-2 a společnost Novavax bude tuto vakcínu vyrábět v České republice v bývalém československém závodě SEVAK v Bohumili u Prahy. Andrej Babiš na Twitteru uvedl, že čeští zástupci této americké firmy mu řekli, že firma plánuje vyrábět od 1. ledna 2021 až 1 miliardu vakcín ročně [4], a že by bylo dobré, kdyby česká vláda mohla odebírat vakcíny na Covid-19 právě z tohoto závodu v Bohumili [5]. Česká vláda však dosud žádnou smlouvu na vakcíny nemá [6].

Andrej Babiš již jednal s českými zástupci amerického Novavaxu v Jevanech u Prahy

A je to venku. Ano, tušíte správně, kam vedou mediální tance Andreje Babiše na téma pomalého testování soukromými laboratořemi a nutností přesunutí testů do státních laboratoří. V plánu totiž není nic jiného než myšlenka na obrovský business, tedy generálního dodavatele vakcín pro český stát, pro českou armádu, českou policii, státní úředníky, důchodce a v neposlední řadě pro všechny české občany, přičemž vakcína by jistě byla hrazena pojišťovnami, ale pouze u smluvních zdravotnických zařízení a státních laboratoří, nikoliv u soukromých virologických laboratoří.

Závod Novavax – Praha Vaccines v Bohumili u Prahy

Tento generální dodavatel by nakoupil v cizině, tedy u americké firmy Novavax vakcíny, platba by proběhla v amerických dolarech a dodávka amerických vakcín by probíhala přímo z továrny z Bohumile u Prahy. Jenže, to by bylo příliš laciné. Takže se dá očekávat, že výrobce ty vakcíny nejprve odveze lodí do USA a potom, po zaplacení ze strany české vlády, je generální dodavatel přiveze zpátky do ČR.

Náklady generálního dodavatele tak nebudou místní a lokální, ale bude fungovat de facto jako náklady importéra z USA, i když půjde o vakcíny vyrobené v Bohumili u Prahy, nedaleko Jevan. No, jak myslíte, že probíhal nákup roušek a zdravotního materiálu proti Covidu-19 v březnu v Číně? Opět to probíhalo přes prostředníka, přes skupiny dodavatelů, kteří exkluzivně dodali z Číny české vládě antivirové produkty.

Generální dodavatel vakcín pro Covid-19 pro potřeby ČR bude dodávat vakcíny a materiál všem státním nemocnicím a státním laboratořím

Pamatujte si prosím jednu věc, že kdykoliv nějaký úspěšný podnikatel a miliardář začne plkat nesmysle o tom, že něco jde někde pomalu, protože to není v dikci státního subjektu, tak vám prostě lže a věší bulíky na nos. Ty státní laboratoře prostě musí vzniknout kvůli tomu, aby bylo možné udělat a vyhlásit tendry na vakcíny a na “správné” generální dodavatele těchto vakcín, kteří dodají miliony vakcín pro potřeby státních zdravotních pojištěnců, tedy včetně důchodců. A to bude pro generálního dodavatele takový neskutečný vývar, jaký si vůbec nedovedete ani představit

Závod Novavax v Bohumili u Prahy

V porovnání s tím bude ta březnová jednorázovka v podobě roušek a testovacích kitů z Číny jen bezvýznamná epizoda a takový malý kšeftík bokem pro zprostředkovatele okolo Jaroslava Tvrdíka. Česká vláda se po roce 1989 zbavila všech podniků na výrobu léčiv, vakcín a sér, firmy jako SPOFA, SEVAK a další postupně zanikly a byly pohlceny zahraničním kapitálem, a tak dnes musí český premiér jezdit do Jevan u Prahy a tam jednat s českými zástupci americké farmaceutické firmy, kteří vlastní v Bohumili bývalou fabriku SEVAK, kde se vyráběly vakcíny pro ČSLA, pro Varšavskou smlouvu, pro pediatrii, kde pracovaly špičky československé virologie a mikrobiologie.

Covid-19 je příležitost pro farmaceutické firmy, která přichází jednou za život, protože strach a hysterie prodává

Včera jsme tady na Aeronetu psali [7] o tom, jak Američané na Ukrajině financují a budují virové laboratoře a testují na Ukrajincích vakcíny, ale v Česku tomu není jinak, špičkový závod na výrobu vakcín nedaleko Prahy je v rukách Američanů. A ti využívají bývalé předlistopadové vědecké kapacity, které zastřešují výrobu v rekonstruovaných závodech, které ovšem již našemu lidu nepatří. A premiér potom v médiích kritizuje pomalost testování na viry a slibuje to zlepšit státními laboratořemi, které to budou testovat laciněji, protože ty soukromé prý na to mají kšeft.

Právě proto musí přijít i v ČR druhá vlna Covidu-19, protože business plány na velké vývary jsou již připravené. Jenom gój bude civět do blba, bude valit oči, zírat, ovšem se zakrytou hubou s hadrem a bude si říkat, jak je tohle všechno možné? Ano, je to možné, protože občan nechce chápat procesy řízení a nechce jim rozumět. Chce totiž žít v nevědomosti a cucat modrou tabletku.

Tohle brzy přijde, covidový pas jako doklad o očkování a testování

Občanská společnost už nehledá pravdu, nestojí o fakta, zajímají ji pouze názory celebrit a osobností, zajímá je víc osoba, která názor pronáší, než samotný obsah prohlášení. Tupá generace závislých lidí na předžvýkaném výkladu světa mainstreamu, kterému nikdo nechce doopravdy rozumět. Politická reprezentace je věrným odrazem společnosti, protože ta společnost tu reprezentací volí, svobodně a nikdo ji nenutí. Nelze tak degeneraci vnímat jako odchylku od normálu, ale jako rekalibraci normálu, kdy se degenerace stává sama novým normálem.

Jakmile se tedy jedinec začne projevovat logicky, rozumně, chytře, tedy normálně, je označený za fašistu, rasistu, xenofoba, homofoba a je vyloučen ze společnosti, protože se odchyluje od nové překalibrované normality, tedy od degenerace. Vidíte to na vlastní oči v USA, kde zdegenerovaná bílá sójová mládež útočí na vlastní bílou kulturu. Přidávají se k nim bílí politici z radnic, představitelé politických stran. Připojují se k degeneraci a tím okamžikem definují pomalu a postupně novou normalitu, rekalibrují to, co je považováno za normální. A když vidíte, že národ mlčí i ve chvíli, kdy se zjevně chystají nákupy vakcín pro státní pojištěnce pod záminkou pomalosti soukromých laboratoří, tak už víte, že je hotovo.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář