Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: Neuvěřitelných 72 tisíc amerických vojáků v Evropě přiznal vrchní generál Tod Wolters, když informoval šokovanou veřejnost o 35 případech koronaviru mezi vojáky.
Americká armáda před několika uvedla, že velitel armády USA v Evropě generálporučík Christopher Cavoli je nakažen koronavirem. Touto nemocí zřejmě infikobval polského generála Jarosława Miku během konference NATO ve Wiesbadenu v Německu.
Generál USA nakazil polského kolegu na konferenci NATO ZDE
Vojáci USA přijížděli do Evropy kvůli obrovskému cvičení Defender Europe, které se mělo konat podél ruských hranic a simulovat útok na Rusko. Cvičení bylo částečně omezeno kvůli epidemii koronaviru.

Do Evropy mělo přijet 20 tisíc vojáků USA, ale kvůli koronaviru jich dorazilo údajně jen 6 tisíc. Počet 72 tisíc vojáků USA byl zveřejněn poprvé. Armádní zdroje dosud hovořily o pouhých 9 tisících.

Armáda USA oznámila, že bude 33 000 kusů vojenské techniky včetně útočných tanků Abrams stahovat zpátky do USA. Není však dosud jediný důkaz, že by se tak dělo.
Neobjevila se ani žádná zpráva, že by se do USA vrátil byť jediný voják.
Podle některých verzí zavlekli vojáci USA koronavirus do Číny loni v říjnu během sportovních armádních her v čínském městě Wuhan.
Prosím podpořte náš projekt!
Bez vaší pomoci se neobejdeme. Vaše příspěvky pomáhají zvládat opakující se měsíční platby a udržet portál v chodu. Potřebujeme vaši pomoc a podporu
CZK účet ve FIO bance (správce Slovanský Svět) :
Ú:2902573480/2010
IBAN:CZ4320100000002902573480 SWIFT: FIOBCZPPXXX
EURO účet ve WISE bank (správce Jie Liang) :
IBAN: BE62967308702361 Swift:TRWIBEB1XXX
Adresa banky: WISE EUROPE S.A., Avenue Louise 54, Room S52 Brussels 1050, Belgium
Děkujeme
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi