JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bangladéšsky lekársky tím našiel liečbu na Covid 19 kombináciou dvoch bežných a lacných liekov! Zlikviduje ich vakcinačná Pharma mafia?

BANGLADÉŠ: Bangladéšsky lekársky tím vedený prominentným lekárom tvrdí, že ich výskum kombinácie dvoch bežne používaných liekov priniesol ohromujúce výsledky v liečbe pacientov s akútnymi symptómami koronavírusu

Tvrdenie bangladéšskeho lekárskeho tímu, ktorého súčasťou sú významní lekári z krajiny, prichádza uprostred zúfalých globálnych pokusov o zastavenie pandémie koronavírusu.

„Máme ohromujúce výsledky. Zo 60 pacientov COVID-19 sa všetci zotavili, keď sa aplikovala kombinácia týchto dvoch liekov,“ uviedol profesor Dr. Md Tarek Alam, vedúci oddelenia medicíny v súkromnej nemocnici Bangladéšskej fakultnej nemocnice (BMCH).

Bangladéšsky lekársky tím skúmal kombináciu liekov ivermektín a doxycyklín, dvoch bežne používaných liekov na pacientoch s akútnymi príznakmi koronavírusu.

Dr. Alam, lekár v Bangladéši, uviedol, že často používaný liek ivermektín v jednej dávke v kombinácii doxycyklínom, bežným antibiotikom, prináša takmer zázračný výsledok v liečbe pacientov s COVID-19.

„Môj tím predpisoval tieto dva lieky iba pacientom s koronavírusom, pričom väčšina z nich pôvodne hlásila respiračné problémy so súvisiacimi ťažkosťami, a boli neskôr testovaní ako pozitívni na COVID-19,“ uviedol. Lekársky tím tvrdí, že účinnosť kombinácie liekov, ktorú vyvinuli, bola taká, že pacienti sa z vírusu zotavili do 4 dní.

„Najprv ich požiadame o testovanie na COVID-19 a keď sa zistí, že koronavírus je pozitívny, aplikujeme lieky. Zotavujú sa do štyroch dní,“ uviedol lekár.

„Opakované alebo druhé testy v súlade s postupom sa opätovne potvrdili ako negatívne vo všetkých prípadoch COVID-19. Zistilo sa, že kombinácia nemá žiadne vedľajšie účinky na pacientov,“ dodal.

Podľa nemocnice všetci z vyliečených pacientov preukázali pozoruhodne rýchle zotavenie –  50 % zmiernenie príznakov za tri dni a boli negatívne testovaní na Covid 19 za štyri dni.

Alamov spolupracovník Dr. Rabiul Morshed povedal, že napriek tomu, že ich nemocnica je zariadenie, ktoré primárne nelieči COVID-19, obrovské množstvo pacientov, priamo a nepriamo, končí u nich, pretože patria medzi jednu z najpoprednejších súkromných všeobecných nemocníc v krajine.

Obidva lieky sú lekárom dlhodobo známe, lacné a bez výrazných vedľajších účinkov a preto sa ich neobávajú použiť. Zároveň s liečbou boli ohlásené aj plány na klinické štúdie na väčšom počte pacientov.

Dr. Alam povedal, že jeho tím pripravuje dokumentáciu o vývoji liekov pre medzinárodný vedecký časopis, ktorá je potrebná na vedecké preskúmanie a potvrdenie.

„Máme stopercentnú nádej na efektívnosť kombinácie,“ uviedol a dodal, že sa teraz obrátili na vládne regulačné orgány a pripravujú sa na vyhotovenie medzinárodných postupov na uznávanie kombinácie liekov na liečbu COVID-19.

Ktovie, či sa z týchto úspechov bude tešiť aj Bill Gates.

Andrea Lopatková

Odeslat komentář