JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Biden označil Trumpovy příznivce (přibližně polovinu USA) za nebetyčně hloupé

USA: Joe Biden, nejpravděpodobnější americký demokratický kandidát v nadcházejících volbách, prohlásil republikány – příznivce Donalda Trumpa – za nebetyčně hloupé, protože nepřijímají návrh zákona o pomoci ekonomice země na pozadí pandemie koronaviru ve výši 3 biliony dolarů. Politikova slova cituje The Hill.

V telefonickém rozhovoru s Americkou federací státních, krajských a městských úředníků (AFSCME) Biden prohlásil, že republikánský senát musí vykonat svou práci a schválit tzv. Zákon o hrdinech (HEROES Act). „Byl schválen Sněmovnou reprezentantů Kongresu USA. Získejte pro státy a místní vlády finanční prostředky, které potřebují k tomu, aby udržely miliony lidí v práci. Oni (republikáni v americkém senátu) jsou tak nebetyčně hloupí, nebetyčně hloupí. Pokud nebudou v práci lidé, kteří bojují proti viru, bude to jen horší,“ řekl Biden.

V květnu Sněmovna reprezentantů Kongresu USA většinou hlasů schválila balíček stimulačních opatření ve výši 3 biliony dolarů v souvislosti s pandemií koronaviru v zemi. Zákon o hrdinech, který vypracovali demokraté, stanoví přidělení 1 bilionu dolarů státům a místním úřadům, jakož i vytvoření fondu ve výši 200 miliard dolarů pro pracovníky kriticky důležitých oblastí. Návrh zákona navíc navrhuje zvýšit rodinné přídavky na šest tisíc dolarů. Rovněž stanoví opatření týkající se testování obyvatelstva a přidělování dávek v nezaměstnanosti. Republikáni, včetně amerického prezidenta, jsou proti novému návrhu zákona.

Biden požadoval, aby se Facebook postavil proti Trumpovi

Štáb kandidáta na prezidenta za demokraty, Joeho Bidena, sdílel petici adresovanou sociální síti Facebook se žádostí, aby přijala opatření proti Donaldovi Trumpovi. Dotyčný však obdržel pouze ujištění, že sociální síť bude bránit svobodu slova.

„Vyzývám vás, abyste vytvořili jasná pravidla, která platí pro všechny, včetně Donalda Trumpa, a zakazují výhružné chování a šíření dezinformací,“ uvádí se v petici, kterou Bidenův štáb nabízí k podepsání svým stoupencům.

 

„Facebook nadále umožňuje Donaldovi Trumpovi říkat cokoli a platit (za reklamu, pozn. red.), aby jeho bláznivá prohlášení dosáhla milionů voličů … Trump a jeho spojenci používali Facebook k šíření strachu a dezinformací o hlasování, aby se pokusili zdiskreditovat naše hlasy a volební urny, což je způsob, jak zapojit ty, kteří jsou považováni za odpovědné,“ píše se v petici.

Americké prezidentské volby 2020

Volby prezidenta USA a poslanců obou sněmoven Kongresu se mají konat dne 3. listopadu. Republikáni mají předložit kandidaturu úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa na druhé funkční období. Sjezdy obou stran, na nichž budou jmenováni kandidáti, jsou naplánovány na srpen.

Odeslat komentář