JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bojová otravná látka triedy Novičok je čisto západná značka, ktorá je k dispozícii v západných krajinách v približne v 140 variantách, ale v Rusku nie je!

Bojová otravná látka triedy Novičok je čisto západná značka, ktorá je k dispozícii v západných krajinách v približne 140 variantách, ale v Rusku nie je, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí

Ministerstvo vyhlásilo, že pokiaľ ide o bojovú chemickú látku, ktorá sa na západe nazýva Novičok, jej štruktúra a hmotnostné spektrum prvýkrát predstavili v roku 1998 v spektrálnej databáze amerického Národného inštitútu štandardov a technológií (NIST 98).

Je typické, že informácie o tejto látke pochádzajú z výskumného centra amerického ministerstva obrany. Následne bola na základe tejto zlúčeniny vytvorená celá skupina toxických chemikálií, ktoré nepodliehajú Dohovoru o chemických zbraniach. Spoločne s Američanmi s nimi pracovali v minimálne 20 západných krajinách. Takže Novičok je čisto západná značka. Je syntetizovaný a je v týchto krajinách k dispozícii v približne 140 variantoch. My ho nemáme,“ uvádza komentár na webe ruského ministerstva zahraničia.

Ministerstvo zahraničia RF reagovalo na vyhlásenie nemeckého ministra ohľadom situácie okolo Navalného

„V Berlíne propagandistický útok proti Moskve neutícha,“ vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničia v rámci komentár k slovám nemeckého ministra zahraničia Heiko Maasa o situácii s Alexejom Navaľným.

Maas skôr vyhlásil, že Nemecko prerokuje s partnermi v a OPCW spoločnú reakciu na incident s Navaľným. Taktiež uviedol, že Európska únia by sa mohla veľmi rýchlo dohodnúť a uvaliť sankcie na tých, ktorí sa podieľajú na vývoji chemických bojových látok v Rusku,v najbližších dňoch túto otázku prejedna v .

Propagandistický útok proti Rusku pokračuje v SRN v súvislosti so situáciou okolo Alexeja Navaľného. Ďalšou dávkou obvinenia, vyhrážok a narážok na adresu našej krajiny sa vyznamenal spolkový minister zahraničných vecí SRN Heiko Maas, teraz už v priebehu ďalšieho prieskumu ohľadom jeho aktivít v Spolkovom sneme SRN 7. októbra 2020,“ uvádza komentár na webe ruského ministerstva zahraničia.

Podľa Európskeho dohovoru o vzájomnej právnej pomoci v trestných veciach musí Nemecko vysvetliť Rusku situáciu s Alexejom Navaľným, vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničia.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk

Odeslat komentář