JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Boření soch již i v Rakousku! Židovský studentský spolek požaduje odstranění sochy bývalého vídeňského starosty K. Luegera

RAKOUSKO: Přepisování historie a s ním spojené boření historických památek a soch historických osobností začíná zasahovat opět i náš region.

Ve Vídni oficiálně požaduje spolek židovských studentů (Jüdische österreichische HochschülerInnen – JöH) odstranění sochy dlouholetého vídeňského starosty Karla Luegera. Ideově spřátelení členové místního odnože Antifa již jeho sochu opakovaně posprejovali rudou barvou a hanlivými nápisy.

Pro mladé židovské studenty je prý Luegerova socha nesnesitelná a neexistuje žádné ospravedlnění pro její zachování. ( “für uns als junge Juden, für uns als Wiener unerträglich“. Es gebe keine Rechtfertigung für den Erhalt des Denkmals”.)

Židovským studentům vadí jeho politický antisemitismus, kdy ostře kritizoval a odmítal židovský liberalismus, kosmopolitismus a kapitalismus. Zavedl například výraz Judenpest (židovský mor). Jeho antisemitskými názory se prý inspiroval i A. Hitler, který v době jeho starostování žil ve Vídni.

K. Lueger byl jeden z nejvýznamnějších starostů Vídně. Za jeho starostování došlo k řadě zásadních urbanistických změn města a její industrializace, ale zřízení mnoha parků a odpočinkových míst. K. Lueger byl ale také zastáncem všeobecného hlavovacího práva. Jeho jméno nese i jeden z vnitřních dopravních okruhů Vídně . Karl-Lueger Ring, významné náměstí v centru Vídně, ale i ulice v řadě rakouských měst.

Jak celá záležitost dopadne, se ještě uvidí. Ale úřadům se bude těžko odmítat požadavek podobné nátlakové organizace.

Spolek židovských studentů ve Vídni je zajímavá instituce, na svých stránkách se nazývají Židé, Vídeňáci a Evropané, ale nikoliv Rakušané.

Podobné procesy likvidace historie národních států a přepisování dějin vidím i u nás doma. Někdy mají i bizarní podobu. Například starosta P. Novotný, který je rovněž židovské národnosti, dokonce nechal postavit pomník Vlasovcům, kteří bojovali v řadách nacistického Německa a účastnili se protižidovských pogromů. Vše za tichého přihlížení oficiálních úřadů, ODS a židovských organizací, které jindy jakýkoliv náznak antisemitismu, nebo rasismu ze strany etnických Čechů okamžitě tvrdě stíhají.

Pomník Vlasovců vztyčený starostou ODS Novotným

Skoro se zdá, že zákony pro některé skupiny obyvatel vůbec neplatí. Je ale na nás všech, zda podobné přepisování našich dějin dovolíme, stejně, zda protičeským živlům dovolíme ničení naší historie, památek a národního povědomí.

František J. Florida, USA

Odeslat komentář