JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Brazilský prezident Bolsonaro zakázal nakúpiť vakcíny proti Covidu so slovami: “Občania Brazílie nebudú nikoho pokusnými králikmi”

BRAZÍLIA: V reakcii na ministerstvo zdravotníctva, ktoré deň predtým oznámilo nákup 46 mil. vakcín CoronaVac rozhodol brazilský prezident o zákaze nákupu týchto vakcín a s tým spojené experimentovanie so zdravím občanov.

“Občania Brazílie nebudú nikoho pokusnými králikmi” vyhlásil Bolsonaro

Pazuello (minister zdravotníctva) o nákupe v hodnote dvoch miliárd brazílskych realov (300 miliónov eur) informoval verejnosť spolu s Joaom Doriaom, guvernérom štátu Sao Paulo a politickým oponentom brazílskeho prezidenta. Štát Sao Paulo na vývoji vakcíny spolupracuje s čínskou farmaceutickou spoločnosťou SinoVac, ktorá priamo na mieste vykonáva klinické testy.

Občania Brazílie nebudú nikoho pokusnými králikmi,” uviedol Bolsonaro na sociálnej sieti a dodal, že očkovacia látka CoronaVac ešte neprešla skúšobným procesom. “Rozhodol som, že takúto vakcínu nekúpime,” uzavrel.

Bolsonaro a Doria majú napäté vzťahy od začiatku pandémie. Guvernér najľudnatejšieho brazílskeho štátu zaviedol epidemiologické opatrenia v súlade s odporúčaniami odborníkov, za čo ho prezident kritizoval a oponoval mu, že ich dopad na ekonomiku môže zabiť viac ľudí ako choroba COVID-19. Doria, ktorý v roku 2018 podporil Bolsonarovu kandidatúru na post prezidenta, bude možno jedným z jeho vyzývateľov v budúcich voľbách v roku 2022, píše AP.

Náš profesor Krčméry sa vyjadril, že mladistvý do 18 rokov a tehotné ženy sa vakcínovať nebudú s odôvodnením, že sa na nich nesmie vykonávať klinická štúdia… Video TU Možno by sa ešte raz mohli nad situáciou zamyslieť aj naši vrcholní predstavitelia…

Zdroj: https://www.magazinslovensko.online/

Odeslat komentář