JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Breitbart: Francúzsko vynaložilo za jediný rok 2019 na prisťahovalectvo 6,6 miliárd EUR (180 miliárd CZK) a vydalo spolu 276 576 povolení na pobyt

FRANCÚZSKO: Francúzsko vynaložilo v roku 2019 na prisťahovalectvo 6,6 miliárd EUR a vydalo spolu 276 576 povolení na pobyt, informuje spravodajská agentúra Breitbart.

V správe sa uvádza, že zatiaľ čo Francúzsko prijíma legálnymi prostriedkami oveľa menej migrantov ako  Spojené kráľovstvo, Nemecko či Švédsko, naďalej v krajine ostáva vysoký počet nelegálnych prisťahovalcov a žiadateľov o azyl.

V roku 2019 bolo zaevidovaných 154 620 žiadostí o azyl, čím sa Francúzsko dostalo do silného napätia s krajinami Európskej únie a jeho azylovým systémom. Štátne výdavky spojené s touto politikou sa v roku 2019 odhadujú na 6,57 miliárd EUR, čo predstavuje 1,41% hrubých výdavkov vo všeobecnom rozpočte, čo je približne o 48% viac ako v roku 2012.

V správe sa uvádza, že zvýšený počet azylov predstavuje jednu tretinu zvýšených výdavkov na prisťahovalectvo, zatiaľ čo štátna lekárska pomoc migrantom predstavuje jednu pätinu rastu.

Francúzsko zaznamenáva každým rokom historicky najvyšší počet žiadateľov o azyl od vrcholu migračnej krízy v roku 2015. Podľa správy zo septembra 2019 náklady na maloletých migrantov bez sprievodu dospelej osoby predstavujú najmenej 2 miliardy EUR ročne.

O ročných nákladoch na prisťahovalectvo do Francúzska sa diskutovalo vo veľkej miere, pričom nacionalistická politička Marine Le Penová tvrdí, že výdavky by mohli byť až 70 miliárd EUR ročne, keď sa zohľadnia ďalšie súvisiace náklady.

Odeslat komentář