JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Britská labouristická poslankyně Rosie Duffieldová čelí útokům aktivistů a skupin za práva transsexuálů. Protože odmítá nazývat ženy „lidé s děložním čípkem“!

VELKÁ BRITÁNIE: Netušila, jakou bouři vyvolá její odpor k newspeaku. Britská labouristická poslankyně Rosie Duffieldová neskrývala svůj údiv nad tím, proč televizní stanice CNN používá termín „lidé s děložním čípkem“. Když podpořila tvrzení, že je lepší mluvit jednoduše o ženách, sklidila za to kritiku. Aktivisté ji obvinili z transfobie a po labouristech nyní žádají, aby ji potrestali.

Všechno to začalo zprávou zveřejněnou na webu CNN. V článku  pojednávajícím o screeningu karcinomů, se hojně vyskytoval termín „lidé s děložním čípkem“. Když Rosie Duffieldová, labouristická poslankyně za Canterbury, na Twitteru podpořila tvrzení jednoho z moderátorů televize, proč článek nehovoří jednoduše o ženách, nevěděla, co tím způsobí.

Do poslankyně se ostře opřela britská Skupina za práva transsexuálů. Obvinila ji z transfobie a žádá, aby z jejího chování labouristická strana vyvodila důsledky.

Duffieldové se následně zastal samotný biskup anglikánské církve. „Paní Duffieldovou znám velmi dobře. Je skvělou poslankyní canterburského obvodu, ale také čestnou a laskavou ženou, se smyslem pro spravedlnost. Obviňovat ji z takových věcí je podle mě kruté a špatné,“ napsal Justin Welby.

Také on se pak stal terčem kritiky. Mnoho lidí ho obvinilo, že neprávem zasahuje do politiky a podporuje transfobní komentáře.

Sama poslankyně si však z celé situace příliš nedělá. „Jsem transfobní jenom proto, že vím, že děložní čípek mají jen ženy?“ reagovala na sociální síti ironickým komentářem.

Zastánci práv transsexuálů se v poslední době stále častěji střetávají s feministkami. Některé totiž tvrdí, že ženská práva mohou být ohrožena právě smazáním rozdílu mezi biologickým pohlavím a genderovou identitou.

Odeslat komentář