JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Chaos a požiar v utečeneckom tábore na Malte. Náhoda, alebo premyslená stratégia?

Na Malte zatkla polícia minulý týždeň 107 migrantov, lebo v chaotickom povstaní podpálili azylové stredisko, policajné auto ako aj vozidlá zamestnancov. Dôvodom povstania bol opitý Nigérijčan, ktorému bol zamietnutý vstup do centra. Keď sa ho polícia pokúsila zatknúť, pomohli mu iní migranti. Aj na gréckom ostrove Samos nedávno došlo k povstaniu migrantov

Na Malte to trvalo takmer deň, kým polícia mohla konať. Migranti ohadzovali policajtov rôznymi predmetmi, najmenej jeden úradník bol zranený. Do vzbury bolo zapojených asi 300 osôb. Zadržaných a vypočutých bolo 75 migrantov.

Skutočným dôvodom povstania je opäť Merkelovej doktrína, respektíve jej „pozvanie“ do Nemecka. Migranti to jednoducho chápu tak, že sú v Nemecku vítaní, a že si môžu všetko dovoliť. Mnoho stoviek migrantov umiestených na Malte čakajú na ich distribúciu do štátov EÚ, Nemecka, Francúzska, Talianska.

Nešťastné spojenectvo štvorky štátov vzniklo potom, čo v Taliansku vyhrala nová ľavicová vláda, ktorá znovu, prakticky cez noc otvorila prístavy. Podarilo sa jej zrušiť dekrét bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho a prístavy boli otvorené. Odvtedy lode s utečencami pristávajú takmer denne.

Aj na ostrove Samos bol v polovici októbra zapálený tábor migrantov. Stalo sa tak po bitke s nožmi medzi Sýrčanmi a Afgancami. V bitke išlo o jedlo a veci každodenného použitia. Pretože tábor je beznádejne preplnený, často sa argumentuje tým, že je všetkého nedostatok. Tábor na Samose vyhorel do tla. Žilo tu 6 000 migrantov, z toho polovica z nich ženy a deti. Všetci boli dopravení na pevninu.

Koncom septembra vypukol požiar aj v častiach tábora migrantov na susednom ostrove Lesbos. Tam sa dokonca stihol už etablovať IS (Islamský štát). Ostrov je prekládkovým miestom pre pašerákov migrantov. Zasvätení tvrdia, že podpaľačstvo má systém. Je to veľmi účinný spôsob, ako sa rýchlo dostať na pevninu a odtiaľ ďalej do vyspelých štátov Európy.

Grécko sa síce snaží poslať 10 000 migrantov bez azylu späť do Turecka, ale realitou je, že Turecko za posledných 4,5 roka prijalo len 2 000 migrantov. „Dohoda medzi EÚ a Tureckom“ sa stala fraškou, stojí však Brusel miliardy eur. Na gréckych ostrovoch je v súčasnosti umiestnených asi 22 000 migrantov a to najmä z Afganistanu. Na pevnine čakajú desiatky tisíc ďalších migrantov. Mnohí už sú na ceste do bohatých krajín EÚ. Bosna v súčasnosti zažíva nápor, ktorý sa rozšíril aj do Chorvátska. Invázia je už taká veľká, že by sa čoskoro mohla  zopakovať situácia z roku 2015.

Odeslat komentář