JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

China Daily: Špinavé triky a vydírání ohledně TikTok v USA! Amerika používá „podvody“ a „špinavé triky“ k nátlaku na zahraniční společnosti, buď k jejich zničení nebo ukořistění

ČÍNA/USA: „Špinavé triky“, „zastrašování a vydírání“, Washington nutí čínského vývojáře ByteDance, aby prodal svou aplikaci TikTok americkým podnikům, uvedl China Daily.

USA to často dělají zahraničním společnostem, které se odváží překonat americké konkurenty, a budou se tak chovat i nadále, pokud čínská strana ustoupí nepřiměřeným požadavkům, napsal rozšíleně čínský list, který je považován za blízký čínskému vedení.
„To, co USA dělají s TikTokem, se téměř rovná kriminálníkovi, který nutí zbytečné a nespravedlivé obchodní jednání společnosti, která dodržuje zákony,“ uvedl v úvodníku deník China Daily.

Podle předpokladů by měly zisky TikToku do konce roku 2020 dosáhnout 1 miliardy dolarů. Podle publikace se takový úspěch očividně nelíbil Washingtonu a rozhodl se pod záminkou „zajištění národní bezpečnosti“ zakázat aplikaci čínských vývojářů. To je oblíbený způsob Washingtonu, jak vrazit klacek do kol úspěšných zahraničních společností, které začínají předstihovat své americké konkurenty, zdůrazňují noviny.

Podle China Daily si však americké orgány uvědomují, že přímý zákaz populární aplikace pobouří miliony mladých Američanů, kteří ji aktivně používají. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa se proto pokusila „provést atak“ pod rouškou příkazu čínskému vývojáři ByteDance prodat TikTok společnosti ze Spojených států.

 
To nás přivádí k dnešní potenciální dohodě mezi společností ByteDance a společnostmi Oracle a Walmart se sídlem v USA. TikTok může zůstat v USA, ale pouze v případě, že společnost převezmou ve skutečnosti Američané – podle podmínek nabídky by v projektu TikTok Global měli získat čtyři z pěti míst v představenstvu. A pouze jedno – zástupci čínské strany. Ačkoli si formálně ByteDance ponechá práva k algoritmu, na kterém je aplikace spuštěna, Oracle bude mít přístup ke zdrojovému kódu a všem aktualizacím. A vzhledem k tomu, že TikTok a jeho čínská verze Douyin mají stejný zdrojový kód, znamená to, že se Američané naučí, jak obě aplikace fungují.

Jak publikace zdůrazňuje, ByteDance se nachází v situaci, kdy může ztratit kontrolu nejen nad svým duchovním dítětem, ale také nad vlastní technologií. A to je velmi nebezpečné pro budoucí rozvoj společnosti.

Samotné americké úřady „vytvořily tuto past“ vydáním ultimáta, které společnost ByteDance přinutilo prodat její aplikaci americké společnosti. A teď předstírají, že to s tím nemá nic společného, že to nebyli oni, kdo dal „zelenou“ navrhované dohodě. Není to poprvé, co Amerika použila takové „podvody“ a „špinavé triky“ k nátlaku zahraničních společností, buď ke zničení nebo ukořistění.

„Neexistuje žádný důvod, aby Čína schválila tak špinavou a nespravedlivou dohodu založenou na zastrašování a vydírání. Pokud USA dostanou, co chtějí, budou to samé dělat s ostatními zahraničními společnostmi. Poddávat se nepřiměřeným požadavkům USA pravděpodobně ukončí čínskou společnost ByteDance,“ uzavřel China Daily.

Překlad: prvnizpravy.cz
Zdroj: https://global.chinadaily.com

Odeslat komentář