JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Číňania vyrazili za turistickými atrakciami, vláda uvoľnila zákazy cestovania

ČÍNA: Číňania využili uvoľnenie vnútroštátnych zákazov cestovania a vyrazili na obľúbené turistické miesta. Krajina, kde sa v decembri začala pandémia nového koronavírusu, sa pokúša znovu naštartovať svoju ekonomiku.

Už v prvých dvoch dňoch päťdňových prázdnin, ktoré trvajú do utorka, navštívilo podľa čínskych štátnych médií pekinské parky takmer 1,7 milióna ľudí a šanghajské turistické atrakcie privítali viac ako milión návštevníkov.

Visitors return to the Temple of Heaven in Beijing after it reopened

Po opätovnom otvorení sa návštevníci vracajú do nebeského chrámu v Pekingu

Mnohé miesta pritom vyžadujú pred návštevou rezervácie a počet návštevníkov za jeden deň obmedzili na 30 % kapacity, i menej. Obľúbené destinácie, ako napríklad Zakázané mesto, sú vypredané.

An aerial photo, taken on April 7, shows bullet trains lined up at a station in Wuhan in China's central Hubei province.

Letecká fotografia, ktorá bola urobená 7. apríla, ukazuje vysokorýchlostné vlaky zoradené na stanici vo Wu-chane v provincii Hubei

Čínske úrady v sobotu potvrdili len dva nové prípady nákazy koronavírusom. Oficiálne tak krajina hlási celkovo 82 877 prípadov, pričom väčšina pacientov sa už zotavila. Ochoreniu COVID-19 podľahlo 4 633 ľudí.

Odeslat komentář