JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čínský ministr zahraničí pro Reuters: Ne Čína, ale USA představují hrozbu!

ČÍNA: Neustále čteme a slyšíme, že je Čína hrozbou. Ale jak se vlastně samotná Čína staví k těmto obviněním?

Washington neustále nazývá Peking hrozbou, ale pokud se podíváte na fakta, je zřejmé, že Spojené státy jsou pro Čínu hrozbou, řekl čínský ministr zahraničí Wang Yi.
„Čína je plně připravena dodržovat „pět principů mírového soužití“ se Spojenými státy, navázat a rozvíjet dlouhodobé stabilní vztahy přátelství a spolupráce. Toto je schválená politika Číny. Spojené státy naopak neustále vyvíjejí tlak na Čínu, kritizují ji a snaží se ji kdykoli očernit. Pro koho je to hrozba, je to na první pohled jasné,“ řekl v rozhovoru pro agenturu Reuters, jehož text je zveřejněn na webových stránkách čínského ministerstva zahraničí, uvedla RIA Novosti.

Například Wang Yi poznamenal, že Národní lidové shromáždění nikdy nepřijalo žádné zákony související s americkou domácí politikou, zatímco Washington přezkoumal a schválil řadu různých zákonů, které představují hrubé zasahování do čínských vnitřních záležitostí.

Ministr navíc dodal, že čínské válečné lodě a letadla nikdy nedemonstrovaly sílu v blízkosti amerických vod a vzdušného prostoru, zatímco americká strana neustále vysílá lodě a letadla, aby „řinčela zbraněmi“ na prahu Číny.

Jako příklad uvedl Wang Yi skutečnost, že Čína nikdy neuložila sankce proti americkým společnostem a vždy uvítala jejich investice, snažila se jim zajistit příznivé obchodní prostředí. Spojené státy však „dělají vše, co je v jejich silách, aby vyvíjely tlak na čínské společnosti, uvalily na ně takzvané jednostranné sankce a uchýlily se k extrateritoriální jurisdikci, která omezuje čínské právo na rozvoj“, poukázal čínský ministr zahraničí.

Odeslat komentář