JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Dalších pět ruských vakcín proti Covid-19 je v procesu registrace

RUSKO: Dvě domácí a dvě zahraniční vakcíny proti koronavirové infekci jsou nyní registrovány v Rusku a další vakcína – Sputnik V, vyvinutá Centrem Gamaleji – již byla registrována, řekl ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

„V současné době existují celkem tři domácí vakcíny a 2 zahraniční vakcíny, jedna je registrována centrem Gamaleji,“ řekl Muraško na zasedání Koordinační rady pro prevenci koronavirové infekce.

 

Upřesnil, že jedna z těchto vakcín je vyvíjena centrem Vektor Rospotrebnadzoru, druhá – Chumakovské univerzity, třetí  je čínská vakcína Sinopharm a další vakcína založená na adenovirus šimpanze AstraZeneca.

Ruské ministerstvo zdravotnictví již dříve zaregistrovalo první vakcínu proti covidu-19 vyvinutou centrem Gamaleji a vyrobenou společně s Ruským fondem přímých investic.

Snížení imunity vůči covid-19

První výsledky studií trvanlivosti a trvání imunity ukazují, že mezi těmi, kteří mají koronavirus, klesá počet těch, kteří jsou imunní vůči infekci, řekl ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

„Podíváme se na trvanlivost a trvání imunity, jak dlouho bude zachována, ale první výsledky ukazují, že počet imunitních pacientů klesá. Takže možná, když chápeme časový rámec pro tuto infekci jasněji, jak dlouho imunitní systém zůstává stabilní, pak budeme moci mimo jiné upravovat doporučení pro očkování,“ řekl Muraško během Koordinační rady o prevenci infekce koronaviru.

Dobrovolnická reakce na vakcínu COVID-19

Ilnaz Imatdinov, vedoucí Laboratoře Vektor, popsal, jak dobrovolníci podstoupili zkoušky vakcíny proti koronaviru.

Vědec řekl, že všichni účastníci testu vakcíny mají protilátky proti koronaviru a jen šest ze sta si stěžovalo na bolestivé pocity v místě vpichu po druhém očkování. Tento problém však byl vyřešen za pár dní.

„Ve skutečnosti se plánuje, že po registraci léku bude první série léku pro rozšířené klinické studie vydána v listopadu,“ informoval.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář