JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Deväť ruských vojnových lodí zablokovalo ukrajinskej flotile vstup do Azovského mora

RUSKO: Najmenej deväť ruských vojnových lodí vstúpilo do vôd Azovského mora, čím zablokovali prístup ukrajinskej flotily k moru. V skutočnosti obkľúčilo niekoľko významných prístavov, v ktorých kotvia vojnové lode ukrajinského námorníctva.

Podľa údajov, ktoré má portál „Avia.pro“ k dispozícii, ide o lode Kaspickej flotily ruského námorníctva, ktoré prešli do Čierneho mora. Rusko zároveň jasne ukázalo ukrajinskému vojenskému veleniu, že ak to bude potrebné, ukrajinská flotila nemusí mať vôbec prístup k Azovskému moru.

Na priloženej mapke je možné vidieť rozmiestnenie vojnových lodí ruského námorníctva vo vodách Azovského mora, priamo na hraniciach morského priestoru Ukrajiny.

Je potrebné poznamenať, že ukrajinská strana sa rozhodla v tomto regióne neprovokovať, doviedla však svoje vojnové lode do vôd Čierneho mora, ako už bolo povedané skôr, len aby kontrolovala lode Kaspickej flotily, pričom je však zrejmé, že Kyjev nebude chcieť riskovať, uvedomujúc si, že Rusko to tolerovať nebude, a ak to bude potrebné, môže dokonca zabaviť alebo zničiť ukrajinské lode, pred čím už bol, mimochodom, Kyjev niekoľkokrát varovaný.

V tejto chvíli  boli potvrdené informácie, že v dôsledku akcií ukrajinskej flotily Rusko zablokovalo všetky prístupy ku Kerčskému prielivu.

 

Zdroj: https://sk.news-front.info

Odeslat komentář