JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

“DO EVROPY MÍŘÍ REKORDNÍ POČTY AFRIČANŮ,” VARUJE FRONTEX

EU: Není to nic nového, nicméně nyní už tento fakt oficiálně potvrzuje i Frontex, potažmo tedy EU. Jak jsem zde mnohokrát upozornila, tak jak Itálie, tak Španělsko zažívají nebývalou invazi, do obou zemí už za první měsíce letošního roku přišel rekordní počet vetřelců z Afriky.

To však není vůbec nic proti tomu, co se teprve do Evropy chystá. Samozřejmě i v Africe jsou velmi dobře informovaní o restrikcích, stejně tak už ovšem ví i o postupném rozvolňování, od čehož si vetřelci slibují rychlejší průchod Evropou do cílové destinace, kterou je zpravidla Německo.

Očekáváme, že jakmile budou restriktivní opatření proti Covidu uvolněna, bude snadnější se dostat do Evropy, takže se celá masa, která se nyní kumule v Africe, pohne směrem do Evropy”. Toto je varování Leggeriho, výkonného ředitele Frontexu.

“Někteří Afričané už byli na cestě, ale pak je zablokovala omezení proti Covidu, například v Maroku, zemi, která zavedla velmi přísná opatření,” vysvětluje ředitel agentury Frontex. “Jiní se naopak rozhodli emigrovat. Uvidíme, co se stane v subsaharské Africe, kde již vidíme mohutné pohyby směrem k severu.” Leggeri zejména poukazuje na to, že je už nyní nadměrně přetížena zejména Itálie.

“Je jasné, že pandemie způsobila všude hospodářskou krizi a my už máme indicie, které říkají, že díky krizi se vydávají do Evropy především přistěhovalci ze zemí Maghrebu,” vysvětluje Leggeri. “Jedná se o Libyjce a Tunisany, kteří připlouvají do Itálie nebo Alžířany, kteří přijíždějí na Sardinii a do Španělska. Je to situace, která vyžaduje, abychom byli ostražití, musíme jednat.”

“V roce 2020 byla také znovu aktivována západoafrická trasa, do Evropy se už rok vydávají především masy lidí ze Senegalu a Mauritánie. Dnes procházejí Španělskem a Itálií nejdůležitější toky nelegálního přistěhovalectví,” zdůrazňuje Leggeri.

Tolik tedy informace přímo z Frontexu, který ovšem – jak známo – funguje velmi často spíš jako taxi zdarma pro vetřelce. Často tak jen doplňuje lodě neziskovek, jichž se do vod Středozemního moře v nejbližších dnech vydává rekordní počet, většinou z Německa.
A nakonec nezapomeňte, že EU v těchto dnech připravuje jak schválení Migračního paktu EU, tak už za měsíc hodlá uvést do praxe tzv. Evropský pilíř sociálních práv, který sjednocuje sociální politiku. Cílem tak zřejmě je především ona neustále zdůrazňovaná přerozdělovací “solidarita”…

 

Autor: SLOVANKA

Zdroj: https://pravyprostor.cz/

 

Odeslat komentář