JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Donald Trump: Koronavírus vymizne aj bez vakcíny

USA: Prezident Donald Trump v piatok na protiveň globálneho postoja uviedol, že koronavírus „vymizne bez vakcíny“.

„Toto zmizne bez vakcíny. Jednoducho zmizne a už ho tu viac nebudete vidieť, dúfajme, po istom čase,“ povedal Trump pred reportérmi v Bielom dome. „Možno sa ešte objavia nejaké ohniská a myslím, že by som to aj čakal“.

Dr. Anthony Fauci, vedúci expert na infekčné ochorenia v krízovom koronavírusovom štábe USA opakovane upozornil, že potrvá minimálne rok až 18 mesiacov, kým sa koronavakcína dostane na verejnosť.

Fauci tiež pred Fox News uviedol, že epidémiu koronavírusu nerpenokáme, „kým nebudeme mať vedecky potvrdenú, bezpečnú a efektívnu vakcínu,“ čo po celom svete vehementne presadzuje aj miliardár Bill Gates, a vytvára sa z toho už akýsi globálny postoj. Vyvstávajú tiež obavy u ľudí, že v blízkej budúcnosti budú ľudské a občianske práva a slobody značne oklieštené, keď sa z koronavakcíny stane podmienka pre zamestnanie, či cestovanie po svete.

Avšak na otázku redaktorov, čo ho vedie k myšlienke, že koronavírus vymizne aj bez vakcíny, Trump opovedal, že mu to „povedali medicínski profesionáli“:

„Ja sa len spolieham na to, čo mi povedali lekári. Oni hovoria, že to tak jednoducho bude. Neznamená to, že tomu tak bude tento rok. Neznaená to, že to bude pred jeseňou, či po jeseni, ale že nakoniec jednoducho vymizne. Otázkou je, či vôbec potrebujeme vakcínu. V istom bode to pravdepodobne samo odíde.“

Na otázku, či by sa on sám dal takouto vakcínou zaočkovať, uviedol: „Ak by to bolo dobré pre krajinu, dal by som sa, a ak by to bolo zlé, počkal by som, až kým budem posledný v rade, alebo by som tak neurobil vôbec.“

Odeslat komentář