JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Drama v Lamanšském průlivu: Pobřežní stráž zadržela desítky uprchlíků

FRANCIE: Francouzská pobřežní stráž 29.12.2019 při dvou operacích zadržela v Lamanšském průlivu tři desítky migrantů, kteří se snažili dostat do Británie. První skupině se na člunu porouchal motor, druhé plavidlo před zásahem pohraničníků začalo nabírat vodu, informovala s odkazem na prohlášení úřadů agentura AFP. Všichni běženci jsou v pořádku a byli přepraveni zpět na francouzskou pevninu.

Pobřežní stráž nejdříve v noci kolem druhé hodiny zajistila 11 osob včetně „dvou malých dětí“ asi 5,5 kilometru od přístavu Calais. Jejich člun měl údajně nefunkční motor.

Kolem 07:00 pak hlídka zachránila 20 lidí z „lehkého plavidla“, které nabíralo vodu nedaleko severofrancouzského přístavu Dunkerque. V této skupině byla i těhotná žena. Národnost migrantů oznámena nebyla.

Podobné operace, ať už u francouzských nebo u britských břehů, jsou od loňského podzimu poměrně časté. Jen před třemi dny bylo na obou stranách dohromady zadrženo 60 migrantů, kteří se pokoušeli na malých člunech překonat kanál La Manche. Podle britské vlády tuto nebezpečnou cestu od začátku roku absolvovalo přes 1800 lidí.

Odeslat komentář