JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

EU vyšetřuje Google kvůli sběru a využívání dat. Za poslední dva roky společnost dostala pokuty přes 8 miliard eur

Antimonopolní regulátoři Evropské unie vyšetřují shromažďování dat uživatelů společnosti Google. Sdělila to Evropská komise agentuře Reuters a dodala, že světově nejpopulárnější internetový vyhledávač zůstává navzdory rekordním jemu uděleným pokutám z posledních let nadále v jejím hledáčku.

Donucovací orgány hlídající hospodářskou soutěž na obou stranách Atlantiku nyní zkoumají, jakým způsobem dominantní technologické firmy užívají a zpeněžují data.

Jakým způsobem a proč sbírá Google data

Exekutiva EU koncem tohoto týdne potvrdila, že zkoumá, jakým způsobem a proč sbírá společnost Alphabet, mateřská společnost Googlu, data uživatelů.

„Komise v rámci předběžného šetření praktik Googlu týkajících se sběru a využití uživatelských dat Googlem zaslala dotazníky. Předběžné vyšetřování stále probíhá,“ napsal v reakci na mailový dotaz Reuters regulační orgán EU.

Vyhledávací, marketingové, prohlížecí nebo přihlašovací služby

Dokument, který měla agentura k nahlédnutí, ukazuje, že Evropská unie se zaměřuje na data související s lokálními vyhledávacími službami, online reklamou, službami spojenými s cílením on-line reklamy, s přihlašovacími službami, webovými prohlížeči a podobně.

Evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová udělila v posledních dvou letech společnosti Google pokuty v celkové výši přesahující osm miliard eur (zhruba 205 miliard korun) a nařídila jí změnit její obchodní praktiky.

Odeslat komentář