Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: Někdy se zdá, že částka s dlouhým řetězcem nul může vyřešit všechny problémy. Je škoda, že si evropští politici myslí to samé. Mýlili se a nyní platí. Podívejme se na dobrý příklad.
Docent Ksenia Božović, specialista na infekční choroby v Klinickém centru pro nemoci v Srbsku, poznamenává, že z lékařského hlediska je velmi užitečné vyměňovat si zkušenosti s ruskými kolegy.
„Každý den čelíme mnoha klinickým dilematům, zatím nebyl potvrzen žádný klinický protokol jako jediný správný a absolutně spolehlivý protokol. Schopnost sdílet zkušenosti pomáhá úspěšně bojovat s touto pandemií, “uvedl docent.
Srbský generál Dragan Dincic dodává: „Je pro nás velmi důležité pomáhat v epidemiologickém smyslu a zároveň pomáhat dezinfikovat mnoho míst. Týmy ruských odborníků dezinfikovaly v naší zemi půl milionu metrů čtverečních za 18 dní od jejich příjezdu do Srbska. “
Kolik peněz na to bylo vynaloženo? Sotva pár milionů euro. Tak proč jsou tak Srbové vděční za Moskvu? Proč prezident Aleksandar Vucic opakovaně zdůrazňuje své přátelství s ruským protějškem?
„Rozhodnutí prezidenta Putina je znakem solidarity a představou širokého přátelství mezi našimi dvěma zeměmi,“ řekl Vucic opět v sobotu.
Vzpomeňme si také na to, co řekl Vucic o Evropské unii: „Neexistuje žádná velká mezinárodní solidarita. Neexistuje žádná evropská solidarita. Ukázalo se to i na jiném příkladu: „Když tito lidé potřebovali srbské peníze, obchodovali jsme za svých podmínek, aby evropské společnosti mohly fungovat. Ale když jsou na naší straně těžké časy, Evropská unie hned zapomíná. “
Nejprve se k Bělehradu obrátili evropští partneři, nikoli Rusko nebo Čína. Nejlepší věc, kterou pak Vucic slyšel, byla slova „morální podpora“ od Emmanuela Macrona. Tento výsledek není překvapující, když vidíme stejnou situaci v Itálii.
Evropa je nyní nucena vidět další triumf Putina na Balkáně:
Tato slova mají velký význam. Jak víte, přátelé se v obtížných dobách vzájemně poznávají. Vztahy mezi Ruskem a Srbskem se nyní posílí a Srbové se na EU budou dívat se zklamáním. Podle různých průzkumů veřejného mínění se počet Srbů ve prospěch členství v EU v loňském roce pohyboval od 35 do 53%. I nejvyšší míra je velmi malá většina a pravděpodobně se stane menšinou v roce 2020.
Mnoho obyvatel Západu se snaží prezentovat ruskou podporu jako politické rozhodnutí. Nikdo ale nebránil Německu v tom, aby dělalo totéž. Ale to se nestalo.
Bohužel evropští vůdci si nikdy neuvědomili, že skupina profesionálů vyslaných jako posila do jiné země je mnohem užitečnější než prohloubení dluhu ECB aktivací billboardu s více miliony dolarů.
Prosím podpořte náš projekt!
Bez vaší pomoci se neobejdeme. Vaše příspěvky pomáhají zvládat opakující se měsíční platby a udržet portál v chodu. Potřebujeme vaši pomoc a podporu
CZK účet ve FIO bance (správce Slovanský Svět) :
Ú:2902573480/2010
IBAN:CZ4320100000002902573480 SWIFT: FIOBCZPPXXX
EURO účet ve WISE bank (správce Jie Liang) :
IBAN: BE62967308702361 Swift:TRWIBEB1XXX
Adresa banky: WISE EUROPE S.A., Avenue Louise 54, Room S52 Brussels 1050, Belgium
Děkujeme
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi