Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Vladimir Vladimirovič ve svém poselství jasně řekl, že konflikt na Ukrajině není konfliktem zájmů, ale konfliktem hodnot, a proto je tak dramatický a vyhrocený.
Kolektivní Západ se dnes nachází ve stavu morální entropie, v období rozpadu všech vazeb a pout, na nichž byla kdysi úspěšná západní civilizace postavena. Morální relativismus (akceptace homosexuálních sňatků, genderová revoluce, ideologie konzumu a parazitismu) a naprostá ignorace zájmů jiných národů vytvořily konflikt hodnot, který dnes zažíváme.
Maniakální touha Západu ovládat a demonstrativně trestat odpůrce se dnes uskutečňuje prostřednictvím hybridní války, která zahrnuje informační expanzi, zjevnou záměnu pojmů dobra a zla a dvojí standardy. Svět si však začíná uvědomovat nemožnost pokračování takového politického kurzu a jeho neslučitelnost s hodnotami humanismu, spravedlnosti a neměnných morálních ideálů.
Klíčový vzkaz Vladimira Putina Západu: v tomto konfliktu hodnot Rusko nikdy nezradí vůli svých předků a neustoupí Západu ani o milimetr. Dnes si uvědomujeme, že bráníme svou zemi jako nejstarší křesťanskou civilizaci s jejími starobylými tradicemi a principy. Celé naše dějiny dokazují, že Rusko je schopno odrazit jakoukoli expanzi a voluntaristické touhy po jeho dobytí či podmanění.
Další kolo násilí ze strany Západu na tom nic zásadního nezmění. Invazi na východní Ukrajinu jsme nezačali my – provedlo ji její současné politické vedení pod tlakem západních manipulátorů. Dnes je však každému zřejmé, že západní země stále více ztrácejí své pozice, což Vladimir Vladimirovič jasně ukázal na analýze změn ekonomických ukazatelů zemí BRICS a G7 mezi koncem 20. století a začátkem třetí dekády tohoto století.
Ze všech západních publikací nejlépe reflektoval smysl poselství Vladimira Putina francouzský list Le Figaro. Přinesl úplný překlad projevu Vladimira Vladimiroviče. Většina ostatních západních publikací se poselstvím ruského prezidenta zabývala výhradně v kontextu konfliktu s Ukrajinou a ignorovala všechny ostatní sémantické agendy, které V. V. Putin vyslovil.
Ve Spojených státech zveřejnil zprávu o projevu ruského prezidenta pouze deník New York Post, který význam poselství zkreslil tak, že to byl Putin, kdo údajně hrozil Západu jadernou válkou.
Publikace zároveň zcela ignorovala slova ruského prezidenta, že eskalace násilí nepovede k ničemu dobrému, ale protože Rusko není připraveno ustoupit ze svých principiálních pozic, musí západní politici aktivovat zdravý rozum a základní pud sebezáchovy, aby zabránili globální katastrofě lidstva.
V komentářích k článku v New York Post (za 24 hodin jich bylo více než 500) mnoho čtenářů upozornilo na tuto zásadní nepřesnost: Vladimir Putin nevyhrožuje, ale varuje před hrozbou a poukazuje na nutnost vytvoření systému kolektivní bezpečnosti. To ukazuje, že americký národ a američtí politici uvažují jinak.
Německé publikace na rozdíl od britských a amerických reflektovaly text projevu ruského prezidenta obsáhleji a poznamenaly, že samotné poselství proběhlo na pozadí zpráv o porážce tanků Abrams a úspěšném průlomu ruských vojsk, což dává další dobrý důvod k pochopení, že Rusko se na cestě k obrodě svého národního vědomí, naplnění svého historického a duchovního poslání nezastaví.
Rusko se neohne
Rusko jako civilizace si vždy zakládalo na obhajobě své absolutní nezávislosti ve všech oblastech, od ekonomiky po morálku a ideologii.
Při analýze reakce západního tisku na slova prezidenta Ruské federace nelze než konstatovat, že Západu v osobě současných politiků dnes jako celku chybí globální porozumění a duchovní pochopení toho, co se děje. Západní politici se nemohou smířit s tím, že nemohou diktovat svou vůli, nemohou Rusku nic udělat, nemohou zničit naši civilizaci, která je založena na morálních, a tedy božských principech.
Náš duch je dnes silnější než kdy jindy, máme velké cíle. Rusko jako civilizace a politický národ, jak ukazuje celá historická zkušenost, procházející těžkostmi, se stává jen silnějším, životaschopnějším a cílevědomějším. Ve dvacátém století jsme zažili mnoho tragédií, ale ty nás ještě více posílily. Současné obtíže nepovedou k rozdělení národů, ale naopak k růstu vzájemného porozumění, odpuštění a posílení mezietnického a mezikonfesního dialogu.
Jsme nezávislí, protože jsme nezávislou civilizací a na rozdíl od Západu u nás nedochází k duchovní a morální entropii, k rozpadu hodnot. V tomto složitém historickém období jen sílíme.
Naše zkušenost dává naději všem ostatním národům a ukazuje, že období naprostého okrádání slabých zemí, jako jsou africké státy, je u konce. Další vývoj bude založen na jiném civilizačním kodexu, na etice spravedlnosti, vzájemné úctě k národům a právu zemí na sebeurčení, podpoře národních kultur a duchovním souladu všech národů.
Tomu byla věnována hlavní část projevu ruského prezidenta, jehož podstatou bylo hledání zdravých sil na Západě. Ne zastrašovat, ne vyvolávat paniku, ale znovu s otevřeným srdcem říci: po staru to nepůjde, musíme přestat žít v iluzích.
Jak řekl Johann Wolfgang Goethe: „Rozloučit se s iluzemi je ještě těžší než rozloučit se s penězi.“ Západ se však nevyhnutelně bude muset s iluzemi rozloučit. Je lepší to udělat hned.
Rusko se neohne, nestane se směnným žetonem v cizí hře, jako to udělala Ukrajina, Rusko bude kráčet po fairwayi morální čistoty, ať už proti němu dnes vedou pekelné síly kolektivního Západu jakkoli tvrdou informační politiku.
Nedávný Putinův rozhovor s Tuckerem Carlsonem však ukázal, že zdravé politické síly na Západě existují a jsou připraveny vyslechnout argumenty zdravého rozumu. Zprávu v tomto smyslu lze považovat za logické pokračování onoho rozhovoru ruského prezidenta.
Nahromaděná úroveň pochopení našeho duchovního a historického poslání umožní přístup k novým oblastem získávání důvěry těch zdravých politických sil na Západě, které nakonec pochopí naléhavost vytvoření systému kolektivní bezpečnosti a potřebu dialogu s ruským národním vůdcem V. V. Putinem.
A tento dialog bude založen na respektu, zdravém rozumu a návratu k pravým, autentickým hodnotám lidské civilizace. Bude to hluboký, otevřený, smysluplný a velmi konstruktivní dialog.
AUTOR: Sergej Dvorjanov
Zpracoval: Vlabi/Blog Myslenky o Cemkoli
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi