JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Extremistický starosta Novotný: V předvečer odhalení pomníku esesáků obviněn z podněcování k trestnímu činu vraždy. V Praze klíčí semena nacismu, míní expert v České televizi

ČESKO: Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je obžalován z podněcování k trestnému činu vraždy, když o poslanci Zdeňkovi Ondráčkovi řekl, že by „měl viset“ a “měla by ho usmrtit tajná služba”. Hrozí až dva roky vězení. ODS se k tomu dosud nevyjádřila.

Starosta Novotný byl obviněn z podněcování k vraždě tento týden. Na snímku u odvolacího soudu v předchozí trestní věci (únor 2020). Zdroj: Facebook

Obžaloba je dalším z řady znepokojivých signálů sílícího extremismu v české politice. Na jev upozorňují nejen zahraniční komentátoři, ale i prezident Zeman, především v souvislosti s hnutí TOP 09, Piráty a ODS. Zahraniční experti již upozorňují, že v Praze klíčí semena nacismu a neonacismu.

Česká televize a názor historika: “Ve střední Evropě klíčí semena nacismu a neonacismu. Vpravo demontáž maršála Koněva, osvoboditele Evropy od nacistů.”

Novotný už byl dříve odsouzen za vyhrožování vraždou k peněžitému trestu 66 tisíc korun, trest mu byl potvrzen letos v únoru. Novotný v roce 2016 policii napsal, že chystá vraždu podnikatele Marka Víta.

ODS: Přestárlá svině

Novotný kandidoval na post místopředsedy ODS, má plnou podporu této strany, která měla i v minulosti potíže s extrémismem, když jeden z jejích oblastních předsedů, že je potřeba podříznout prezidenta “Zemana jako přestárlou svini” a rozemlít na masokostní moučku.

ODS extremistu Langa vyloučila, v případě Novotného je zatím nečinná.

ODS již dříve uvedla, že jako obviněný by neměl žádný politik vykonávat veřejnou funkci. Totéž má ODS i ve stanovách.

“Kontroverzní” Esesáci

V květnu nechává Novotný odhalit v Řeporyjích desku esesákům. V textu desky je podle informací deníku Arfa uvedeno, že jsou esesáci spjati s “četnými kontroverzemi” a “čest jejich památce”.

Starosta Řeporyjí Novotný se v České televizi odmítl vyjádřit k otázce, zda má ochranku jako jeho kolega z Prahy 6 Kolář. Vzadu text připravované desky esesákům.

Druhé semeno

Lokální předseda TOP 09 Ondřej Kolář si vysloužil ostré odsouzení veřejnosti, když před několika týdny nechal tajně odstranit sochu maršála Koněva, osvoboditele Prahy, Osvětimi a poloviny Evropy od německých nacistů.

Starosta Kolář zneužil toho, že byla vyhlášena karanténa a zákaz shromažďování, takže se vyhnul, jak řekl, “problémům se spodinou”.

Nyní se skrývá před médii a vypráví bajku, že je mu v patách ruský agent kufrem. Kolářův případ souvisí i s obrovským selháním ministerstva zahraničí, které toleruje a dokonce kryje porušování mezinárodních smluv ohledně ochrany pomníků.

Článek o agentovi v dezinformačním Bakalově časopise Respekt pak ministerstvo hájilo slovy, že jde o “svobodu slova”. Ambicí článku byla přitom zjevně snaha vyvolat mezinárodní konflikt podobný kauze Skripal.

Třetí semeno

Podobným potížím čelí i primátor Prahy Zdeněk Hřib kvůli svým mnoha nenávistným komentářům ohledně Čínské lidové republiky a Ruské federace.

Všichni tři výše jmenovaní politici mají údajně ochranku poté, co má údajně starosta Kolář strach z údajného agenta s kufrem. Tato služba, placená s kapes daňových poplatníků, stojí v řádech desítek tisíc denně.

Odeslat komentář