JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fakty z politického súdneho procesu s Mariánom Kotlebom

SLOVENSKO: Médiá hlavného prúdu ,doslova, oslavujú včerajší verdikt súdneho procesu s Mariánom Kotlebom (ĽSNS), ktorým sa uznáva vinným zo založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a bol mu uložený trest odňatia slobody na 4 roky a 4 mesiace.

Objektivita spravodajstva je aktuálne prevalcovaná definitívnymi tvrdeniami, podporenými liberálnymi politikmi, ktorí sa v komentároch predháňajú vo vyjadrovaní radosti.
Špeciálny prokurátor Honz, svojim vyjadrením pripomínajúcim výrok Neila Armstronga („Malý krok pre človeka, veľký skok pre ľudstvo.“) zdôraznil, že rozsudok považuje za víťazstvo všetkých slušných ľudí na Slovensku. A na mysli zrejme nemal len občanov s pripnutým odznakom Za slušné Slovensko.
„Experti“ na právo a problematiku z Denníka N publikovali článok, v ktorom sa verejnosť oboznamuje s tým, že Kotlebova obhajoba bola nevkusná ako jeho bordové sako.

Fakty, vyplývajúce zo včerajšieho súdneho procesu sú nasledovné:

Marián Kotleba bol uznaný vinným, pričom skutkovú podstatu trestného činu mal naplniť darovaním šeku rodine v núdzi, v hodnote 1488 eur. Toto číslo je podľa obžaloby používané v symbolike extrémistov. Navyše, odovzdávanie sa konalo na výročie vzniku vojnovej Slovenskej republiky, 14. marca, teda v deň pripomienky vtedajšieho prezidenta Jozefa Tisa, ktorý je v zmysle prijatej histórie, označovaný za vojnového zločinca.
Líder kotlebovcov sa voči stále neprávoplatnému rozsudku môže odvolať, čo určite aj urobí. Vzhľadom k tomu, že z vyjadrenia špeciálneho prokurátora Honza vyplýva, že logicky by mala nasledovať žaloba na rozpustenie strany ĽSNS, je otázne čo sa bude diať ďalej. Len pripomíname, že prokurátor Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Tomáš Honz, je kandidátom na generálneho prokurátora ako nominant strany SAS.

Počas procesu sa objavila skutočnosť, ktorá zaujala verejnosť. Kotleba totiž na súde tvrdil, že bývalý spevák, dnes poslanec ĽSNS Ondrej Ďurica mal už v roku 2004 previerku NBU na stupeň dôverné, v roku 2006 dokonca na stupeň tajné. „Vydal by Národný bezpečnostný úrad takúto previerku, ak by bol neonacista“?, pýtal sa obvinený predseda ĽSNS.

Samozrejme, nemôžem povedať, že som nadšený, pretože som čakal oslobodenie. Z odôvodnenia rozsudku je jasne vidno, že rozsudok bol napísaný vopred, že rozsudok dnes nebol tvorený, že to jednoducho bola pripravená vec,“ zareagoval Kotleba. Podľa jeho presvedčenia z odôvodnenia rozsudku vyplýva, že sudkyňa nezobrala do úvahy ani jeden argument obhajoby. Okrem tých, ktoré zamietla. Zároveň tie, ktoré ponechala, aby sa vykonali, následne nevzala do úvahy.
Zjavne mi vychádza, že tam bola nejaká politická objednávka, ktorá povedala, že už sa to musí nejako skončiť, už sa to musí nejako vyriešiť a už toho Kotlebu treba vybaviť,“ dodal predseda ĽSNS s tým, že dôvodov na odvolanie na Najvyšší súd SR je podľa jeho obhajoby veľa.

Z pozície bývalého predsedu Najvyššieho súdu sme sa preto na názor spýtali Štefana Harabina, ktorý sa vyjadril nasledovne:
Vo svojich názoroch som konzistentný. Za myšlienky nemožno trestať. To hovorím ako trestný sudca a ako prezident by som to povedal ešte pred vynesením rozsudku a prokurátor by zobral obžalobu späť“.

K perzekúcií a stíhaniu pre myšlienkový trestný čin sa vyjadril aj šéfredaktor mesačníka Zem&Vek Tibor Eliot Rostas, ktorý bol koncom minulého roka obvinený rukou rovnakého prokurátora Honza, za absurdný myšlienkový trestný čin, spáchaný formou citácie národných dejateľov.
Nepochybne mnohí vedia, že číslo 1488 sa spája aj s nacistickou symbolikou. Nacizmus a germánske idey Drang nach Osten vnímajú Slovanov a náš národ ako podradný, čo je neakceptovateľné. Som však hlboko presvedčený, že cifre, v danom politickom procese Špecializovaný trestný súd vytvoril špeciálnu pozornosť a propagandu, ktorá sa rozšírila na územie takmer celého Slovenska. V tomto zmysle a podľa absurdnej logiky obžaloby, sú preto šíriteľmi propagácie fašizmu aj Špecializovaný trestný súd v Pezinku, špeciálne prokurátor Honz a všetky korporátne médiá – menovite Denník N, Aktuality alebo SME, ktoré opakovane publikovali spomínanú číselnú kombináciu.

Zdroj: https://zemavek.sk/

Odeslat komentář