JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Gorila, Oligarchovia, a ich marionetky. Blížia sa parlamentné voľby.

Blížia sa parlamentné voľby. Treba opäť raz vybičovať emócie voliča. Okrem už ošúchanej a otrepanej kauzy okolo Kočnera (ktorá už mimochodom ani nikoho nezaujíma – no, možno okrem novinárov) sa znovu tlačí do pozornosti kauza Gorila. Treba povedať rovno, že ide viac o politiku, ako o spravodlivosť. Nebuďme naivní. Ťažko si totiž predstaviť, že by vedenie Penty i vtedajšej Dzurindovej SDKÚ išli za mreže. Prvýkrát bola táto kauza verejnosti podsunutá v decembri 2011. Nesúviselo to však s blížiacimi sa Vianocami, ale parlamentnými voľbami v marci 2012.

Gorila slovenského voliča manipulovala aj pred parlamentnými voľbami 2016. Teraz je tu znova… Aj keď každému súdnemu človeku je jasné, že ide najmä o kauzu Dzurindovej SDKÚ a Ruskovej ANO, mainstreamové média idú svoje – Fico a kola. Pravica, jej oligarchovia i naklonené média si nepochybne museli, a stále ešte musia, hrýzť nechty, ak sa Fico v inkriminovanom odpočúvanom byte nedopustil ničoho iného, ako vypitia koly. Žiadne kšefty, žiaden neviazaný sex, žiadne drogy, žiadne vulgarizmy. Nič, len kola. Možno ak by celá akcia nepraskla, prišiel by tam Fico ešte raz a bolo by to možno o inom. Možno…

V byte však toho zaznelo dosť. O bezbrehom kradnutí stoviek miliónov, o kupovaní poslancov parlamentu, o korumpovaní vysokých štátnych funkcionárov, o ohýbaní pravidiel privatizácie, atd. Mnohí z aktérov kauzy sa často objavovali a ešte stále objavujú napríklad v relácii Smotánka, aby sa Slovák pracujúci väčšinou za 1000 eur čistého – ak vôbec –  čudoval, ako to, že niekto má napríklad len kabelku za päť, či aj desať tisíc.

Kauza sa vyšetruje osem rokov, áno, celých osem rokov. Koľko to asi obyvateľov krajiny stojí? Len vyšetrovanie, o vyšetrovanom rozkrádaní teraz nevravme… Znalecké posudky, také i onaké, či hlasy na nahrávke patria tomu alebo inému. Žeby SIS, ktorá byt odpočúvala, nevedela komu hlasy patria? Prečo dodnes mlčí? Na odpočúvanie mala aj súdny príkaz resp. súhlas, čím odpočúvanie legalizovala. Potom sa objavilo, ako inak, spochybnenie legálnosti. Vraj žiadosť SIS nebola sudcovi dostatočne odôvodnená… Prečo ju potom sudca schválil? Nonsens? Na Slovensku nie.

Spravodajský dôstojník SIS, ktorý žiadosť o odpočúvanie bytu sudcovi predkladal, mal podľa tohto tvrdenia asi vopred vedieť, čo sa v byte udeje. Ak by bol jasnovidec a mal povestnú krištáľovú guľu, tak by zrejme žiadosť o odpočúvanie vedel odôvodniť poriadne a s vopred napísanými dialógmi… Nahrávka však bola na svete a bola odoslaná, resp. jej prepis, úradu vlády. Prepis ležal v archíve úradu, až kým si ho nevyžiadala polícia na nátlak ulice. Inak by sa nič nedialo. Tu je potrebné pripomenúť, že vtedajší nátlak ulice nechal Daniel Lipšic, ako vtedajší minister vnútra násilne potlačiť. Voči demonštrantom bola zo strany polície použitá brutálna sila a v mraze nasadené aj vodné delá – skoro ako v Číne. Dnes však Lipšicovi tlak ulice nevadí…

SIS dodnes oficiálne nepotvrdila, že hlasy na nahrávke patria tým, ktorí sú ako ich pôvodcovia v prepise uvádzaní. A tak si nateraz musíme my, i polícia, vystačiť so závermi znalcov – hlasy s vysokou pravdepodobnosťou patria osobám menovaným v prepise.

Prečo je slovenský občan takto roky klamaný a okrádaný? Prečo si z neho robia blázna tí, ktorých si volí a ktorí mu sľubujú, že pre krajinu spravia všetko len najlepšie? Prečo si z neho robia blázna média? Lebo politiku i média riadi úzka skupina oligarchov? Hrajú divadlo a ich marionetkami sú politici i novinári? Už vyše dve desiatky rokov. Aby toho nebolo málo, máme tu nezaplatiteľných špecialistov vo vedení polície. Policajný prezident Lučanský i šéf NAKA Zurian len nedávno pre média vyhlásili, že Gorilu nečítali a nepoznajú jej obsah… No, možno čítajú Dobšinského alebo Rowlingovú. Nemenovaný klasik s iniciálami I. L. by povedal, že je to na „pusu na čelo“. Aktéri Gorily, nepochybne dosiaľ najväčšej odhalenej korupčnej kauzy na Slovensku, by im ju určite vrelo dali… My ostatní by sme ich skôr mali „kopnúť do gúľ“.

Idú voľby, tešme sa na Gorilu i Kočnera. Po voľbách to stíchne a na rad prídu skutočné témy. A Slovák? Ten sa bude zase len čudovať a čakať, až sa raz Gorila znovu vráti.

Odeslat komentář