JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Institute of Global Affairs: Éra „přehnaných privilegií“ dolaru končí! Ve Spojených státech předpovídají kolaps dolaru v roce 2021

Institute of Global Affairs: Éra „přehnaných privilegií“ dolaru končí! Ve Spojených státech předpovídají kolaps dolaru v roce 2021

Podle ekonoma zemi čeká zvýšení schodku rozpočtu a snížení spotřebitelských úspor. Ekonom se domnívá, že boj amerického prezidenta s WHO a rozhodnutí snížit vojenský kontingent v Německu budou mít na to největší dopad.

V prvním čtvrtletí roku 2020 čisté národní úspory, které zahrnují úspory domácností, podniků a veřejného sektoru očištěné o odpisy, klesly na 1,4% národního důchodu. A to je nejnižší hodnota od konce roku 2011.

Roach varuje, že jednou z hlavních hrozeb pro dolar je oslabení amerického globálního vedení za éry prezidenta  Donalda Trumpa.

„Nejenže si vybral marný destruktivní boj s Čínou, ale také bojuje s globálními organizacemi a aliancemi, které podporovaly americký vliv po celá desetiletí,“ zdůrazňuje.

„Amerika tyto služby stále potřebuje,“ píše se v článku, „Trumpova nepřátelství se zdají být řízeno nacionalismem, ale takové útoky jen národ dlouhodobě oslabují.“

Je třeba poznamenat, že Stephen Roach je profesorem na Yale University a bývalým předsedou Morgan Stanley Asia. Je autorem The Imbalance: The Interdependence of America and China.

Odeslat komentář